Damen Raceroei Regatta / Aegon Open NK-Groot 2019

15 June 2019 to 16 June 2019
Results are available
Back

Aegir

AEG
66 races

Saturday

crewstrokeeventracelanetimepos.
AEGAegirAnna Koopmans029: DEj 8+ (Eerstejaars Klassement)Heat 2[5]07:24,973rd
AEGAegir 2Joris Pereboom009: HEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Heat 1[7]07:31,372nd
AEGAegir 4Ruben Van de Ven009: HEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Heat 1[5]07:45,305th
AEGAegir 1Gerard Houwink009: HEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Heat 2[7]07:33,764th
GYAGyas/AegirJelle Koopman009: HEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Heat 2[5]07:50,407th
AEGAegir/GyasHilde Rixt Veldhuis028: DEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Heat 2[7]08:30,003rd
GYAGyas/AegirLuuk Adema001: HE 2x (NK)Race For Lanes [2]06:35,972nd
EUREuros/AegirRosa Brouwers026: DDev 2x (Development Klassement)Heat 1[7]07:52,585th
AEGAegirInge Hadders026: DDev 2x (Development Klassement)Heat 1[4]08:16,447th
AEGAegir 1Julia Laninga063: DE 1xHeat 1[6]08:46,287th
AEGAegir 2Juliette van Beek063: DE 1xHeat 2[7]08:21,135th
AEGAegirBetty Lahr035: LDEj 4* (Eerstejaars Klassement)Heat 2[2]07:56,144th
AEGAegirBas Fluitman061: HE 2-Heat 2[4]07:16,902nd
AEGAegir/HoopRoos Duijn030: LDE 2x (NK)Race For Lanes [4]07:48,794th
AEGAegirBrandus Adema007: HDev 4- (Development Klassement)Heat 1[6]06:38,342nd
AEGAegir/LagaWif Bronsgeest016: LHDev 2x (Development Klassement)Heat 1[6]07:21,035th
AEGAegirPaul Zwanikken060: HE 1xHeat 2[2]07:35,273rd
AEGAegirStijn Wijnen017: LHDev 4- (Development Klassement)Heat 2[5]06:47,615th
AEGAegirEline Cox027: DDev 4- (Development Klassement)Heat 1[7]07:18,073rd
AEGAegirJordy Leusink008: HDev 2x (Development Klassement)Heat 2[7]06:58,852nd
AEGAegirAnna Koopmans029: DEj 8+ (Eerstejaars Klassement)Final A [2]06:54,612nd
AEGAegir 2Joris Pereboom009: HEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Final A [6]07:04,737th
AEGAegir 1Gerard Houwink009: HEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Final A [1]07:07,548th
AEGAegir/GyasHilde Rixt Veldhuis028: DEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Final A [2]08:02,386th
GYAGyas/AegirLuuk Adema001: HE 2x (NK)Final A [5]06:27,442nd
AEGAegirBetty Lahr035: LDEj 4* (Eerstejaars Klassement)Final A [8]07:48,368th
AEGAegirBas Fluitman061: HE 2-Final A [3]07:18,085th
AEGAegirVictor Schop018: LHEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Final A [6]07:15,135th
AEGAegir/HoopRoos Duijn030: LDE 2x (NK)Final A [6]07:31,093rd
AEGAegirBrandus Adema007: HDev 4- (Development Klassement)Final A [3]06:26,444th
AEGAegirPaul Zwanikken060: HE 1xFinal A [8]07:19,292nd
SKOSkøll/Laga/Aegir/NereusBente Paulis065: DE 4xFinal A [4]06:38,141st
AEGAegirEline Cox027: DDev 4- (Development Klassement)Final A [7]07:03,271st
AEGAegirJordy Leusink008: HDev 2x (Development Klassement)Final A [3]06:56,245th

Sunday

crewstrokeeventracelanetimepos.
AEGAegirBrandus Adema106: HGb 4-Heat 1[6]06:20,182nd
KNRKNRB-combi 2Bente Paulis127: DE 4x (NK)Heat 1[5]06:33,071st
AEGAegirJulia Laninga133: DB 1xHeat 2[3]08:28,963rd
AEGAegir 1Roma Kloosterman140: LDB 1xHeat 1[6]09:02,324th
AEGAegirStijn Wijnen118: LHGb 4-Heat 1[7]06:38,111st
AEGAegir 2Joris Pereboom111: HB 4+Heat 1[4]06:53,042nd
AEGAegir 1Gerard Houwink111: HB 4+Heat 1[3]06:58,894th
AEGAegir 3Ruben Van de Ven111: HB 4+Heat 1[6]06:59,255th
GYAGyas/AegirJelle Koopman111: HB 4+Heat 2[7]07:15,336th
AEGAegirJordy Leusink180: HE 2xHeat 2[5]06:49,903rd
SAUSaurus/Phocas/Aegir/OkeanosAurianne Puts137: LDE 4x (NK)Race For Lanes [4]06:51,032nd
GYAGyas/Laga/AegirJoris Kluvers115: LHE 4x (NK)Race For Lanes [5]06:28,484th
SKASkadi/AegirEline Cox128: DE 8+ (NK)Heat 2[4]06:39,134th
LEYLeythe-combiTheis Hagemeister104: HE 8+ (NK)Heat 1[6]05:33,612nd
AEGAegirBetty Lahr139: LDGb 2xHeat 3[5]08:18,776th
AEGAegirInge Hadders134: DB 2xHeat 1[4]08:07,594th
AEGAegirBrandus Adema106: HGb 4-Final A [4]06:24,224th
LAGLaga/AegirBen Bakker105: HG 4-Final A [5]06:11,452nd
AEGAegirVictor Schop123: LHB 4+Final A [5]07:06,105th
KNRKNRB-combi 2Bente Paulis127: DE 4x (NK)Final A [5]06:25,662nd
AEGAegirJulia Laninga133: DB 1xFinal A [3]08:26,581st
AEGAegirEline Cox129: DG 4-Final A [4]06:58,701st
AEGAegirStijn Wijnen118: LHGb 4-Final A [5]06:41,285th
AEGAegirJordy Leusink180: HE 2xFinal A [8]07:06,846th
AEGAegir/GyasHilde Rixt Veldhuis135: DB 4+Final A [5]07:57,657th
AEGAegir 2Joris Pereboom111: HB 4+Final A [4]06:54,874th
LEYLeythe-combiTheis Hagemeister104: HE 8+ (NK)Final A [4]05:38,761st
SAUSaurus/Phocas/Aegir/OkeanosAurianne Puts137: LDE 4x (NK)Final A [7]06:48,622nd
GYAGyas/Laga/AegirJoris Kluvers115: LHE 4x (NK)Final A [4]06:24,705th
AEGAegir/ArgoStijn Wijnen124: LHB 8+Final A [6]06:25,708th
AEGAegir/LagaWif Bronsgeest122: LHB 2xFinal A [7]07:10,025th
AEGAegir 2Paul Zwanikken101: HE 1xFinal A [5]07:32,037th

Actions

Back