Damen Raceroei Regatta / Aegon Open NK-Groot 2019

15 June 2019 to 16 June 2019
Results are available
Back

Skøll

SKO
82 races

Saturday

crewstrokeeventracelanetimepos.
SKOSkøll 2Kris van Velzen028: DEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Heat 1[4]08:08,351st
SKOSkøll 1Emma Diepeveen028: DEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Heat 2[4]08:27,242nd
ORCOrca 1Niels Kanters013: LHG 1xHeat 2[3]08:23,451st
SKOSkøll/ThêtaLennart van Lierop001: HE 2x (NK)Race For Lanes [8]06:30,171st
SKOSkøll/OrcaDaan Klomp001: HE 2x (NK)Race For Lanes [5]06:37,083rd
ORCOrca 1Wia Ruiter026: DDev 2x (Development Klassement)Heat 1[3]07:36,341st
SKOSkøllAnnemieke Efdee026: DDev 2x (Development Klassement)Heat 1[8]08:03,446th
SKOSkøllZaida Rivai063: DE 1xHeat 2[8]08:51,887th
SKOSkøllMaxime Prenger035: LDEj 4* (Eerstejaars Klassement)Heat 2[5]07:52,023rd
SKOSkøll/Willem IIIMitchel Steenman061: HE 2-Heat 1[3]07:06,181st
ORCOrcaJonna van Mourik034: LDDev 2x (Development Klassement)Heat 1[3]07:40,991st
SKOSkøllAnna Vos034: LDDev 2x (Development Klassement)Heat 1[5]07:46,062nd
PROProteus/SkøllLisa Keurentjes034: LDDev 2x (Development Klassement)Heat 2[4]07:58,194th
ORCOrca/TritonVincent Goris011: LHE 2x (NK)Race For Lanes [3]06:47,322nd
SKOSkøll 1Michiel Moerman007: HDev 4- (Development Klassement)Heat 1[7]06:40,463rd
SKOSkøll/AmstelAbel Westland007: HDev 4- (Development Klassement)Heat 1[5]06:44,644th
SKOSkøll 2David Bordewijk007: HDev 4- (Development Klassement)Heat 3[4]06:56,435th
SKOSkøllLuka van der Zwan064: DE 2-Heat 2[7]08:14,593rd
SKOSkøll/Willem IIITimo van Helvoort016: LHDev 2x (Development Klassement)Heat 1[3]07:13,682nd
NERNereus/SkøllNando Schröder016: LHDev 2x (Development Klassement)Heat 2[6]07:17,995th
SKOSkøllMarten Steketee060: HE 1xHeat 3[6]07:44,744th
SKOSkøllTijmen van Beek010: HEj 8+ (Eerstejaars Klassement)Heat 1[5]06:15,973rd
SKOSkøll/Willem IIICas Simons017: LHDev 4- (Development Klassement)Heat 3[6]06:38,971st
SKOSkøllEmma Jacobs027: DDev 4- (Development Klassement)Heat 1[6]07:29,614th
SKOSkøllTim Vonsée019: LHEj 8+ (Eerstejaars Klassement)Heat 1[4]06:30,245th
SKOSkøll 2Kris van Velzen028: DEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Final A [5]07:42,591st
SKOSkøll 1Emma Diepeveen028: DEj 4+ (Eerstejaars Klassement)Final A [3]08:05,618th
ORCOrca 1Niels Kanters013: LHG 1xFinal A [4]07:42,637th
SKOSkøll/ThêtaLennart van Lierop001: HE 2x (NK)Final A [4]06:26,111st
SKOSkøll/OrcaDaan Klomp001: HE 2x (NK)Final A [3]06:40,604th
SKOSkøllMaxime Prenger035: LDEj 4* (Eerstejaars Klassement)Final A [2]07:37,454th
ORCOrca 1Wia Ruiter026: DDev 2x (Development Klassement)Final A [5]07:32,561st
SKOSkøll/Willem IIIMitchel Steenman061: HE 2-Final A [4]06:40,981st
SKOSkøllAnna Vos034: LDDev 2x (Development Klassement)Final A [3]07:28,041st
ORCOrcaJonna van Mourik034: LDDev 2x (Development Klassement)Final A [4]07:30,072nd
PROProteus/SkøllLisa Keurentjes034: LDDev 2x (Development Klassement)Final A [8]07:54,618th
ORCOrca/TritonVincent Goris011: LHE 2x (NK)Final A [4]06:43,262nd
SKOSkøllLuka van der Zwan064: DE 2-Final A [2]07:58,193rd
SKOSkøll/Willem IIITimo van Helvoort016: LHDev 2x (Development Klassement)Final A [3]07:03,637th
SKOSkøllTijmen van Beek010: HEj 8+ (Eerstejaars Klassement)Final A [2]06:14,047th
SKOSkøll/Laga/Aegir/NereusBente Paulis065: DE 4xFinal A [4]06:38,141st
SKOSkøllSanne Bruggink065: DE 4xFinal A [7]06:47,653rd
SKOSkøll/Willem IIICas Simons017: LHDev 4- (Development Klassement)Final A [4]06:28,301st
SKOSkøllTim Vonsée019: LHEj 8+ (Eerstejaars Klassement)Final B [4]06:29,443rd

Sunday

crewstrokeeventracelanetimepos.
SKOSkøll/Willem IIIMitchel Steenman102: HE 2-Heat 2[4]07:00,191st
SKOSkøll 1Michiel Moerman106: HGb 4-Heat 2[4]06:20,481st
SKOSkøll/AmstelAbel Westland106: HGb 4-Heat 2[5]06:22,332nd
SKOSkøll 2David Bordewijk106: HGb 4-Heat 2[6]06:48,984th
KNRKNRB-combi 2Bente Paulis127: DE 4x (NK)Heat 1[5]06:33,071st
SKOSkøllSanne Bruggink127: DE 4x (NK)Heat 2[6]06:35,313rd
ORCOrca 1Pelle Laken121: LHB 1xHeat 3[5]07:46,243rd
SKOSkøllZaida Rivai133: DB 1xHeat 2[6]08:44,305th
SKOSkøll 1Jur Dusseldorp118: LHGb 4-Heat 1[8]06:57,774th
KNRKNRB-combi 1Kirsten Wielaard128: DE 8+ (NK)Heat 1[8]06:15,531st
LEYLeythe-combiTheis Hagemeister104: HE 8+ (NK)Heat 1[6]05:33,612nd
GYAGyas/SkøllTeun Oonk104: HE 8+ (NK)Heat 2[4]05:49,772nd
ORCOrcaJonna van Mourik182: DE 2xHeat 1[7]07:34,341st
SKOSkøllAnnemieke Efdee134: DB 2xHeat 2[7]08:04,092nd
SKOSkøll/Willem IIIMitchel Steenman102: HE 2-Final A [5]06:36,881st
SKOSkøllLuka van der Zwan126: DE 2-Final A [5]07:47,591st
SKOSkøll 1Michiel Moerman106: HGb 4-Final A [5]06:15,391st
SKOSkøll/AmstelAbel Westland106: HGb 4-Final A [7]06:20,623rd
KNRKNRB-combi 2Bente Paulis127: DE 4x (NK)Final A [5]06:25,662nd
SKOSkøllSanne Bruggink127: DE 4x (NK)Final A [3]06:42,665th
ORCOrca 1Pelle Laken121: LHB 1xFinal B [7]07:46,035th
SKOSkøll 2Luka van der Zwan130: DGb 4-Final A [8]07:20,562nd
SKOSkøll 1Emma Jacobs130: DGb 4-Final A [5]07:25,204th
SKOSkøll 1Kris van Velzen135: DB 4+Final A [1]07:34,681st
SKOSkøll 2Emma Diepeveen135: DB 4+Final A [4]08:09,418th
KNRKNRB-combi 1Kirsten Wielaard128: DE 8+ (NK)Final A [5]06:08,851st
LEYLeythe-combiTheis Hagemeister104: HE 8+ (NK)Final A [4]05:38,761st
GYAGyas/SkøllTeun Oonk104: HE 8+ (NK)Final A [7]05:47,453rd
ORCOrcaJonna van Mourik182: DE 2xFinal A [5]07:31,384th
SKOSkøll/AmstelAbel Westland110: HB 2xFinal A [7]07:21,807th
SKOSkøllTijmen van Beek112: HB 8+Final A [1]06:05,623rd
SKOSkøllMaxime Prenger141: LDB 4*Final A [3]07:32,522nd
NERNereus/SkøllNando Schröder122: LHB 2xFinal A [6]06:56,471st
SKOSkøllAnnemieke Efdee134: DB 2xFinal A [8]08:04,666th
SKOSkøll 2Guillaume Krommenhoek101: HE 1xFinal A [2]06:56,731st
SKOSkøll 1Obbe Tibben101: HE 1xFinal A [7]07:05,733rd
SKOSkøll 3Gijs Andringa101: HE 1xFinal A [6]07:39,518th
NERNereus/Skøll/Willem IIICas Simons116: LHE 8+Final A [7]05:57,581st

Actions

Back