Hollandia Roeiwedstrijden / Aegon NK Klein 2019

19 April 2019 to 21 April 2019
Results are available
Back

Willem III

WIL
138 races

Friday

crewstrokeeventracelanetimepos.
WILWillem III 5Fien van Westreenen019: M18 1xTime Trial 07:58,852nd
WILWillem III 4Tabo Stekelenburg019: M18 1xTime Trial 08:16,8210th
WILWillem III 3Henriëtte Maitland019: M18 1xTime Trial 08:33,1423rd
WILWillem III 1Anne Kooijenga019: M18 1xTime Trial 08:45,8127th
WILWillem III 2Tirza den Hond019: M18 1xTime Trial 09:10,7737th
WILWillem III 1Annelotte Maitland020: M16 1xTime Trial 08:21,991st
WILWillem III 3Lotta van Westreenen020: M16 1xTime Trial 08:34,452nd
WILWillem III 2Fien Wenneker020: M16 1xTime Trial 09:09,0221st
WILWillem IIIMette Beugelsdijk013: LDE 1xTime Trial 08:01,157th
SKOSkøllNika Vos012: DSB 1xTime Trial 07:50,7911th
SKOSkøll 1Sanne Bruggink011: DE 1xTime Trial 07:50,9112th
WILWillem III 1Janneke Van der Meulen011: DE 1xTime Trial 07:52,3613th
WILWillem III 2Lotte Pronk011: DE 1xTime Trial 07:56,2916th
SKOSkøll 2Ashley Rijst011: DE 1xTime Trial 08:06,1920th
WILWillem III 3Jessica Drost011: DE 1xTime Trial 08:06,4621st
SKOSkøll 1Obbe Tibben008: LHSB 1xTime Trial 07:04,192nd
WILWillem IIITheis Hagemeister004: HSB 1xTime Trial 07:01,696th
SKOSkøllJoris Moerman004: HSB 1xTime Trial 07:03,148th
SKOSkøll/NereusJan van der Bij001: HE 2-Time Trial 06:20,191st
NERNereus/Willem IIIMitchel Steenman001: HE 2-Time Trial 06:23,694th
TRITriton 1Kaj Hendriks001: HE 2-Time Trial 06:26,215th
NERNereus/LagaRik Rienks001: HE 2-Time Trial 06:27,116th
OKEOkeanos/Willem IIIBenita de Man009: DE 2-Time Trial 07:24,0610th
SKOSkøllJonneke Boere009: DE 2-Time Trial 07:25,8411th
WILWillem IIICharlotte Russel018: M18 2-Time Trial 07:59,532nd
WILWillem III 3David van Velden016: J18 1xTime Trial 07:03,241st
WILWillem III 4Sjoerd Scheper016: J18 1xTime Trial 07:09,265th
WILWillem III 1Willem Stoop016: J18 1xTime Trial 07:10,746th
WILWillem III 6Arno Mulder016: J18 1xTime Trial 07:16,5111th
WILWillem III 5Hidde Lycklama016: J18 1xTime Trial 07:18,6415th
WILWillem III 8Joost van Asperen016: J18 1xTime Trial 07:21,5620th
WILWillem III 2Jaap Worm016: J18 1xTime Trial 07:25,8527th
WILWillem III 7Bouke Hoekstra016: J18 1xTime Trial 07:28,0328th
WILWillem III 9Luca Perotti016: J18 1xTime Trial 07:40,0339th
WILWillem III 3Gianni Perotti017: J16 1xTime Trial 07:32,986th
WILWillem III 1Jasper Simons017: J16 1xTime Trial 07:37,1311th
WILWillem III 4Maarten Worm017: J16 1xTime Trial 07:37,4012th
WILWillem III 2Ole Kuppens017: J16 1xTime Trial 07:45,1519th

Saturday

crewstrokeeventracelanetimepos.
WILWillem III 2Lotte Pronk011: DE 1xQuarterfinal 1[2]08:15,664th
SKOSkøllNika Vos012: DSB 1xQuarterfinal 3[5]08:17,944th
SKOSkøll 1Sanne Bruggink011: DE 1xQuarterfinal 4[2]08:15,983rd
SKOSkøll 2Ashley Rijst011: DE 1xQuarterfinal 4[1]08:29,244th
WILWillem III 3Jessica Drost011: DE 1xQuarterfinal 4[6]08:48,435th
WILWillem III 5Fien van Westreenen019: M18 1xQuarterfinal 2[3]08:32,141st
WILWillem III 4Tabo Stekelenburg019: M18 1xQuarterfinal 2[2]08:38,794th
WILWillem III 3Henriëtte Maitland019: M18 1xQuarterfinal 2[6]09:07,276th
WILWillem III 1Annelotte Maitland020: M16 1xQuarterfinal 1[4]08:53,251st
WILWillem III 3Lotta van Westreenen020: M16 1xQuarterfinal 2[3]09:02,282nd
WILWillem III 2Fien Wenneker020: M16 1xQuarterfinal 4[6]09:49,246th
WILWillem IIIMette Beugelsdijk013: LDE 1xQuarterfinal 2[5]08:50,042nd
TRITritonSteven Bos102: HEj 8+Heat 1[3]06:29,064th
TRITritonPien Kuiper117: LDEj 4*Heat 3[2]08:02,981st
WILWillem IIICharlotte Russel119: M18 2xHeat 1[4]08:25,201st
TRITritonMartijn van Beusekom107: LHEj 8+Heat 2[2]06:34,862nd
SKOSkøllJoris Moerman004: HSB 1xQuarterfinal 1[4]07:55,583rd
WILWillem IIITheis Hagemeister004: HSB 1xQuarterfinal 3[4]08:00,363rd
SKOSkøll 1Obbe Tibben008: LHSB 1xQuarterfinal 2[4]08:04,451st
WILWillem III 3David van Velden016: J18 1xQuarterfinal 1[4]08:07,221st
WILWillem III 5Hidde Lycklama016: J18 1xQuarterfinal 2[2]08:13,452nd
WILWillem III 1Willem Stoop016: J18 1xQuarterfinal 3[3]08:07,391st
WILWillem III 6Arno Mulder016: J18 1xQuarterfinal 3[5]08:11,083rd
WILWillem III 4Sjoerd Scheper016: J18 1xQuarterfinal 4[4]08:12,521st
WILWillem III 8Joost van Asperen016: J18 1xQuarterfinal 4[1]08:26,605th
WILWillem III 3Gianni Perotti017: J16 1xQuarterfinal 3[4]08:43,132nd
WILWillem III 1Jasper Simons017: J16 1xQuarterfinal 3[2]08:47,203rd
WILWillem III 2Ole Kuppens017: J16 1xQuarterfinal 3[1]08:50,864th
WILWillem III 4Maarten Worm017: J16 1xQuarterfinal 4[2]08:47,424th
OKEOkeanos/Willem IIIBenita de Man009: DE 2-Repechage 1[4]08:16,853rd
SKOSkøllJonneke Boere009: DE 2-Repechage 1[2]08:18,184th
SKOSkøll/Willem IIIEwout Hardeman109: LHDev 4-Heat 2[3]07:22,642nd
SKOSkøll/Willem IIIGijs Andringa108: LHDev 2xHeat 2[5]07:50,324th
TRITriton/OkeanosJip Claassens101: HEj 4+Heat 3[3]07:46,323rd
WILWillem III 1Ben van den Eerenbeemt120: J16 2xHeat 3[2]08:06,771st
WILWillem III 2Louis Dercon120: J16 2xHeat 4[1]08:59,705th
WILWillem III 1Annelotte Maitland020: M16 1xSemifinal 1[3]09:06,431st
WILWillem III 3Lotta van Westreenen020: M16 1xSemifinal 1[2]09:21,773rd
WILWillem III 5Fien van Westreenen019: M18 1xSemifinal 2[4]08:44,862nd
WILWillem IIIMette Beugelsdijk013: LDE 1xSemifinal 1[5]08:50,684th
SKOSkøll 1Sanne Bruggink011: DE 1xSemifinal 2[1]08:30,133rd
TRITritonPien Kuiper117: LDEj 4*Final A [4]08:27,553rd
WILWillem IIICharlotte Russel119: M18 2xFinal A [4]08:37,132nd
TRITritonMartijn van Beusekom107: LHEj 8+Final A [1]06:43,164th
WILWillem IIITheis Hagemeister004: HSB 1xSemifinal 1[6]07:55,804th
SKOSkøllJoris Moerman004: HSB 1xSemifinal 1[5]08:43,476th
SKOSkøll 1Obbe Tibben008: LHSB 1xSemifinal 2[2]07:46,731st
WILWillem III 4Sjoerd Scheper016: J18 1xSemifinal 1[1]07:55,301st
WILWillem III 3David van Velden016: J18 1xSemifinal 1[2]07:56,292nd
WILWillem III 5Hidde Lycklama016: J18 1xSemifinal 1[3]08:20,715th
WILWillem III 6Arno Mulder016: J18 1xSemifinal 1[6]08:38,376th
WILWillem III 1Willem Stoop016: J18 1xSemifinal 2[1]07:50,871st
WILWillem III 3Gianni Perotti017: J16 1xSemifinal 1[4]08:43,164th
WILWillem III 1Jasper Simons017: J16 1xSemifinal 1[5]08:54,456th
SKOSkøll/Willem IIIEwout Hardeman109: LHDev 4-Final A [4]06:58,371st
WILWillem III 1Ben van den Eerenbeemt120: J16 2xFinal A [3]08:07,435th

Sunday

crewstrokeeventracelanetimepos.
TRITriton 1Kaj Hendriks001: HE 2-Semifinal 1[3]06:56,091st
SKOSkøll/NereusJan van der Bij001: HE 2-Semifinal 1[4]06:59,662nd
NERNereus/LagaRik Rienks001: HE 2-Semifinal 2[2]06:52,231st
OKEOkeanos/Willem IIIBenita de Man009: DE 2-Semifinal 2[1]07:58,084th
SKOSkøll/Willem IIIEwout Hardeman216: LHG 4-Heat 1[2]06:51,841st
TRITritonPien Kuiper228: LDB 4*Heat 2[4]08:12,542nd
TRITritonSteven Bos203: HB 8+Heat 2[4]06:34,113rd
TRITritonMartijn van Beusekom212: LHB 8+Heat 1[6]06:39,213rd
TRITriton/OkeanosJip Claassens202: HB 4+Heat 3[5]07:34,475th
SKOSkøll/Willem IIIGijs Andringa214: LHG 2xHeat 3[4]07:28,631st
WILWillem III 1Ben van den Eerenbeemt234: J16 4*Heat 1[2]08:10,225th
WILWillem IIIJaap Worm235: J18 4xFinal A [2]06:51,422nd
WILWillem IIIHenriëtte Maitland232: M18 4xFinal A [2]08:18,025th
SKOSkøll/Willem IIIEwout Hardeman216: LHG 4-Final A [2]06:45,151st
TRITritonMartijn van Beusekom212: LHB 8+Final A [6]06:45,165th
WILWillem III 4Tabo Stekelenburg019: M18 1xFinal C [3]08:57,572nd
WILWillem III 5Fien van Westreenen019: M18 1xFinal A [4]08:35,043rd
WILWillem III 1Annelotte Maitland020: M16 1xFinal A [1]08:52,181st
WILWillem III 3Lotta van Westreenen020: M16 1xFinal A [6]09:21,254th
WILWillem IIIMette Beugelsdijk013: LDE 1xFinal B [1]08:41,891st
SKOSkøllNika Vos012: DSB 1xFinal C [4]08:35,212nd
WILWillem III 2Lotte Pronk011: DE 1xFinal C [3]08:40,493rd
SKOSkøll 2Ashley Rijst011: DE 1xFinal C [2]08:51,315th
SKOSkøll 1Sanne Bruggink011: DE 1xFinal A [5]08:38,126th
SKOSkøll 1Obbe Tibben008: LHSB 1xFinal A [2]07:26,741st
WILWillem IIITheis Hagemeister004: HSB 1xFinal B [2]07:38,242nd
SKOSkøllJoris Moerman004: HSB 1xFinal B [5]07:48,266th
TRITriton 1Kaj Hendriks001: HE 2-Final A [1]06:53,061st
NERNereus/LagaRik Rienks001: HE 2-Final A [2]06:59,433rd
SKOSkøll/NereusJan van der Bij001: HE 2-Final A [3]07:01,074th
SKOSkøllJonneke Boere009: DE 2-Final C [3]08:11,361st
OKEOkeanos/Willem IIIBenita de Man009: DE 2-Final B [1]08:02,054th
WILWillem IIICharlotte Russel018: M18 2-Final A [3]08:44,512nd
WILWillem III 5Hidde Lycklama016: J18 1xFinal B [3]07:55,873rd
WILWillem III 6Arno Mulder016: J18 1xFinal B [6]07:58,064th
WILWillem III 1Willem Stoop016: J18 1xFinal A [2]07:40,941st
WILWillem III 4Sjoerd Scheper016: J18 1xFinal A [1]07:42,452nd
WILWillem III 3David van Velden016: J18 1xFinal A [4]07:45,024th
WILWillem III 4Maarten Worm017: J16 1xFinal C [1]08:19,621st
WILWillem III 2Ole Kuppens017: J16 1xFinal C [2]08:32,906th
WILWillem III 3Gianni Perotti017: J16 1xFinal B [2]08:22,392nd
WILWillem III 1Jasper Simons017: J16 1xFinal B [6]08:38,526th
SKOSkøll/Willem IIIGijs Andringa214: LHG 2xFinal A [3]07:20,363rd
SKOSkøllLennart van Lierop209: HE 8+Final A [6]06:16,884th

Actions

Back