48e Asopos Najaarswedstrijden

27 October 2018 to 28 October 2018
Results are available
Back

Skøll

SKO
122 races

Saturday

crewstrokeeventracelanetimepos.
SKOSkøll 14Erik Kaal001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 1[5]01:55,751st
SKOSkøll 11Sebastiaan Barneveld001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 4[5]02:06,046th
SKOSkøll 2Stijn Wieling001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 5[1]01:58,361st
SKOSkøll 6Ruben Izarra001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 6[4]02:05,401st
SKOSkøll 8Thijme Schreurs001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 8[3]02:08,394th
SKOSkøll 5Jort Grobbe001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 9[6]02:06,213rd
SKOSkøll 7Jelte de Jong001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 10[3]02:03,263rd
SKOSkøll 1Daan de Niet001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 13[4]02:05,905th
SKOSkøll 3Jasper Kuipers001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 15[2]02:02,405th
SKOSkøll 10Hugo Crespo001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 15[1]02:17,126th
SKOSkøll 15Luc Vermeer001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 16[1]02:03,223rd
SKOSkøll 12Rens Picavet001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 17[5]02:13,744th
SKOSkøll 9Kasper Goedings001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 19[1]02:32,086th
SKOSkøll 4Bram van Eijk001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 21[6]02:00,291st
SKOSkøll 13Joep van Doorn001: HOnerv C4+ (500 meter)Heat 20[4]02:29,816th
SKOSkøllMendel Engelaer711: 4+ H1Heat 1[2]07:28,042nd
SKOSkøll 3Jasper Kuipers001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 1[2]02:01,342nd
SKOSkøll 7Jelte de Jong001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 3[5]01:59,771st
SKOSkøll 10Hugo Crespo001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 3[2]02:14,535th
SKOSkøll 1Daan de Niet001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 4[2]02:00,793rd
SKOSkøll 13Joep van Doorn001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 9[1]02:22,984th
SKOSkøll 12Rens Picavet001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 10[5]02:14,856th
SKOSkøll 9Kasper Goedings001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 11[1]02:18,496th
SKOSkøll 5Jort Grobbe001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 13[3]02:01,711st
SKOSkøll 8Thijme Schreurs001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 13[2]02:17,065th
SKOSkøll 15Luc Vermeer001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 15[2]02:02,383rd
SKOSkøll 11Sebastiaan Barneveld001: HOnerv C4+ (500 meter)Repechage 19[1]02:04,385th
SKOSkøll 1Sied Vrasdonk002: HErv C4+ (500 meter)Heat 1[4]02:05,145th
SKOSkøll 2Benjamin Huikeshoven002: HErv C4+ (500 meter)Heat 3[6]02:05,136th
SKOSkøllLinde Schumacher003: D selectie 8+Heat 1[5]07:35,262nd
SKOSkøllMaxime Prenger004: D selectie 4*Heat 2[1]08:00,531st
SKOSkøllHarmen Douwes006: HErv 2xHeat 2[3]07:57,742nd
SKOSkøll 2Lukas Schlatmann713: 4+ H3Heat 1[4]08:10,953rd
SKOSkøll 1Prithviraj Basu Mallik713: 4+ H3Heat 3[6]08:44,046th
SKOSkøll 2Stijn Wieling001: HOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 4[3]01:56,734th
SKOSkøll 6Ruben Izarra001: HOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 4[4]02:08,366th
SKOSkøll 7Jelte de Jong001: HOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 5[6]02:03,976th
SKOSkøll 14Erik Kaal001: HOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 6[3]01:55,044th
SKOSkøll 3Jasper Kuipers001: HOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 9[1]01:59,924th
SKOSkøll 4Bram van Eijk001: HOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 9[5]02:03,265th
SKOSkøll 5Jort Grobbe001: HOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 9[6]02:05,766th
SKOSkøllMendel Engelaer711: 4+ H1Final A [5]07:37,223rd
SKOSkøllLinde Schumacher003: D selectie 8+Final A [6]07:50,515th
SKOSkøllMaxime Prenger004: D selectie 4*Final A [4]08:08,971st
SKOSkøllHarmen Douwes006: HErv 2xFinal A [6]08:16,716th
SKOSkøll 2Jochem Zonneveld007: HErv 1xFinal A [1]08:11,391st
SKOSkøll 1Nicky Janssen007: HErv 1xFinal A [2]08:39,363rd

Sunday

crewstrokeeventracelanetimepos.
SKOSkøll 18Wies Zagt101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 1[1]02:25,125th
SKOSkøll 14Jayne van Nuys101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 3[2]02:36,133rd
SKOSkøll 11Ryanne Westenberg101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 4[5]02:24,021st
SKOSkøll 5Johanna Verwiel101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 4[1]02:44,196th
SKOSkøll 12Willemijn Brand101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 5[2]02:35,513rd
SKOSkøll 8Dafne Swinkels101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 5[5]03:03,354th
SKOSkøll 13Josje de Bruijne101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 7[3]02:49,194th
SKOSkøll 9Lotte Brouwer101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 9[2]02:43,896th
SKOSkøll 1Nienke Jager101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 10[1]02:39,452nd
SKOSkøll 19Louiza Kloppenborg101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 11[2]02:40,155th
SKOSkøll 6Juliette Vojacek101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 12[4]02:26,503rd
SKOSkøll 16Myrthe Raven101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 13[6]02:24,671st
SKOSkøll 23Kim Veenstra101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 14[2]02:37,202nd
SKOSkøll 22Ivy de Jonge101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 15[1]02:40,455th
SKOSkøll 3Tess Daniels101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 16[5]02:55,985th
SKOSkøll 20Mariëtte Peutz101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 17[2]02:35,715th
SKOSkøll 15Iris Neijzen101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 18[1]02:32,873rd
SKOSkøll 17Lot Kuilboer101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 19[1]02:33,483rd
SKOSkøll 4Elian Ruijter101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 19[5]03:31,376th
SKOSkøll 21Doris Oostendorp101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 21[6]02:39,984th
SKOSkøll 24Wies Greeve101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 21[1]02:53,716th
SKOSkøll 10Sarah Mugge101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 23[3]02:27,042nd
SKOSkøll 2Nina Huijberts101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 24[1]02:55,425th
SKOSkøll 7Sascha Meerpoel101: DOnerv C4+ (500 meter)Heat 26[2]03:11,666th
SKOSkøllMelle Gelok105: Selectie 8+ (Cat. B)Heat 2[5]07:46,732nd
SKOSkøllFleur Tolmeijer701: 4+ D1Heat 2[6]09:42,373rd
SKOSkøll 20Mariëtte Peutz101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 3[5]02:50,294th
SKOSkøll 2Nina Huijberts101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 4[1]02:47,112nd
SKOSkøll 5Johanna Verwiel101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 4[6]03:00,665th
SKOSkøll 10Sarah Mugge101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 5[4]02:31,151st
SKOSkøll 17Lot Kuilboer101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 5[3]02:45,252nd
SKOSkøll 24Wies Greeve101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 5[6]03:15,584th
SKOSkøll 4Elian Ruijter101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 6[1]02:54,554th
SKOSkøll 19Louiza Kloppenborg101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 9[1]02:39,874th
SKOSkøll 3Tess Daniels101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 9[5]03:29,725th
SKOSkøll 21Doris Oostendorp101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 10[5]02:44,512nd
SKOSkøll 18Wies Zagt101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 11[6]02:46,833rd
SKOSkøll 9Lotte Brouwer101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 12[1]02:49,424th
SKOSkøll 13Josje de Bruijne101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 13[2]02:43,253rd
SKOSkøll 7Sascha Meerpoel101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 13[7]02:58,975th
SKOSkøll 15Iris Neijzen101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 14[7]02:18,081st
SKOSkøll 6Juliette Vojacek101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 15[2]02:28,431st
SKOSkøll 8Dafne Swinkels101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 16[2]02:36,535th
SKOSkøll 12Willemijn Brand101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 17[3]02:46,365th
SKOSkøll 14Jayne van Nuys101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 18[5]02:54,514th
SKOSkøll 22Ivy de Jonge101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 19[6]03:49,396th
SKOSkøll 1Nienke Jager101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 21[4]03:08,055th
SKOSkøll 23Kim Veenstra101: DOnerv C4+ (500 meter)Repechage 22[3]02:46,904th
SKOSkøll 2Sofie Panneman103: DErv C4+ (500 meter)Heat 1[2]02:37,164th
SKOSkøll 1Billy van Zoomeren103: DErv C4+ (500 meter)Heat 2[2]02:22,684th
SKOSkøll 3Laura Visser103: DErv C4+ (500 meter)Heat 3[2]02:20,984th
SKOSkøllTijmen van Beek104: Selectie 8+ (Cat. A)Heat 3[6]07:26,122nd
SKOSkøll 1Rubi Ooms106: DErv 4*Heat 2[4]09:20,141st
SKOSkøll 2Kris van den Enden106: DErv 4*Heat 3[4]10:29,244th
SKOSkøll 1Myrthe Roemer108: DErv 2xHeat 1[3]10:49,993rd
SKOSkøll 2Larissa Gibson-Smith108: DErv 2xHeat 3[4]10:41,925th
SKOSkøll 1Sophie Warringa702: 4+ D2Heat 1[2]09:35,971st
SKOSkøll 2Niyana Kwee702: 4+ D2Heat 1[3]11:44,384th
SKOSkøll 10Sarah Mugge101: DOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 1[1]02:28,372nd
SKOSkøll 15Iris Neijzen101: DOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 5[5]02:18,661st
SKOSkøll 16Myrthe Raven101: DOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 5[3]02:21,392nd
SKOSkøll 11Ryanne Westenberg101: DOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 6[3]02:32,456th
SKOSkøll 6Juliette Vojacek101: DOnerv C4+ (500 meter)Quarterfinal 8[6]02:30,655th
SKOSkøllMelle Gelok105: Selectie 8+ (Cat. B)Final A [5]07:43,536th
SKOSkøllJulia Rubingh120: Mix 4+Final A [5]09:40,062nd
SKOSkøllFleur Tolmeijer701: 4+ D1Final A [6]10:06,596th
SKOSkøll 15Iris Neijzen101: DOnerv C4+ (500 meter)Semifinal 1[2]02:22,992nd
SKOSkøll 16Myrthe Raven101: DOnerv C4+ (500 meter)Semifinal 2[5]02:33,955th
SKOSkøll 10Sarah Mugge101: DOnerv C4+ (500 meter)Semifinal 3[1]02:27,006th
SKOSkøll 1Billy van Zoomeren103: DErv C4+ (500 meter)Final B [1]
SKOSkøll 3Laura Visser103: DErv C4+ (500 meter)Final B [5]
SKOSkøllTijmen van Beek104: Selectie 8+ (Cat. A)Final A [2]07:07,582nd
SKOSkøll 1Rubi Ooms106: DErv 4*Final A [4]08:46,182nd
SKOSkøll 1Sophie Warringa702: 4+ D2Final A [2]09:23,781st
SKOSkøll 15Iris Neijzen101: DOnerv C4+ (500 meter)Final A [5]02:13,965th

Actions

Back