Hollandia Roeiwedstrijden / Aegon NK Klein 2018

20 April 2018 to 22 April 2018
Results are available
Back

Aegir

AEG
81 races

Friday

crewstrokeeventracelanetimepos.
GYAGyas (SB) (p5)Iris Hochstenbach013: LDE 1xTime Trial 07:34,1811th
GYAGyas 4Baukje Zaaijer011: DE 1xTime Trial 07:19,779th
AEGAegir (SB)Ilse Kolkman011: DE 1xTime Trial 07:29,6417th
GYAGyas 3Eline Feitsma011: DE 1xTime Trial 07:38,1721st
SKASkadi (SB)Leander Geschiere007: LHE 1xTime Trial 06:45,995th
AEGAegir (SB)Melvin Twellaar003: HE 1xTime Trial 06:38,8910th
GYAGyasJorn Haverkort001: HE 2-Time Trial 06:26,5513th

Saturday

crewstrokeeventracelanetimepos.
GYAGyas 4Baukje Zaaijer011: DE 1xQuarterfinal 1[2]08:13,623rd
AEGAegir (SB)Ilse Kolkman011: DE 1xQuarterfinal 1[1]08:21,024th
GYAGyas 3Eline Feitsma011: DE 1xQuarterfinal 4[1]08:33,695th
GYAGyasJorn Haverkort001: HE 2-Repechage 2[5]07:35,894th
GYAGyas (SB) (p5)Iris Hochstenbach013: LDE 1xQuarterfinal 3[3]09:04,813rd
AEGAegirWessel Hesselink105: HG 4+Heat 2[5]07:33,252nd
AEGAegir/NereusMaarten Diepeveen105: HG 4+Heat 2[2]07:44,484th
AEGAegirGeeske Grit112: DEj 8+Heat 2[5]07:32,362nd
AEGAegirMartijn Fluitman102: HEj 8+Heat 2[3]06:36,812nd
AEGAegirRosa Brouwers117: LDEj 4*Heat 2[5]08:10,472nd
AEGAegirStijn Wijnen107: LHEj 8+Heat 2[4]06:57,465th
AEGAegir (SB)Melvin Twellaar003: HE 1xQuarterfinal 2[2]07:46,832nd
SKASkadi (SB)Leander Geschiere007: LHE 1xQuarterfinal 4[3]08:08,803rd
AEGAegirDorien Peters113: DDev 2xHeat 2[4]08:23,832nd
AEGAegirRianne Kieskamp111: DEj 4+Heat 2[5]08:32,262nd
AEGAegir/GyasGuyonne Schuch116: LDDev 2xHeat 3[5]08:45,222nd
SKASkadiPieter Verweij108: LHDev 2xHeat 1[2]08:37,026th
SKASkadi/LagaCamiel Schreuder108: LHDev 2xHeat 2[3]08:12,216th
SKASkadiFloris Hondmann109: LHDev 4-Heat 1[4]07:04,381st
AEGAegirRobert Kuyer109: LHDev 4-Heat 3[5]07:16,314th
AEGAegirJeroen Dekker101: HEj 4+Heat 4[6]07:31,771st
AEGAegirBen Bakker104: HDev 4-Heat 3[2]06:47,681st
GYAGyas 4Baukje Zaaijer011: DE 1xSemifinal 1[6]08:43,396th
GYAGyas (SB) (p5)Iris Hochstenbach013: LDE 1xSemifinal 2[1]08:49,104th
AEGAegirWessel Hesselink105: HG 4+Final A [2]07:33,595th
AEGAegirGeeske Grit112: DEj 8+Final A [6]07:26,791st
AEGAegirMartijn Fluitman102: HEj 8+Final A [5]06:37,335th
AEGAegirRosa Brouwers117: LDEj 4*Final A [6]08:02,962nd
AEGAegir (SB)Melvin Twellaar003: HE 1xSemifinal 1[2]08:01,176th
SKASkadi (SB)Leander Geschiere007: LHE 1xSemifinal 2[1]07:48,053rd
AEGAegirDorien Peters113: DDev 2xFinal A [2]08:11,964th
AEGAegirJorn Steenbergen125: LHG 2-Final A [3]07:59,042nd
AEGAegirRianne Kieskamp111: DEj 4+Final A [5]08:28,144th
AEGAegirRobert Kuyer109: LHDev 4-Final B [5]07:05,701st
SKASkadiFloris Hondmann109: LHDev 4-Final A [4]06:53,042nd
AEGAegir/GyasGuyonne Schuch116: LDDev 2xFinal B [4]08:29,784th
SKASkadi/LagaCamiel Schreuder108: LHDev 2xFinal B [1]07:33,551st
SKASkadiPieter Verweij108: LHDev 2xFinal B [6]08:01,575th
AEGAegirJeroen Dekker101: HEj 4+Final A [3]07:34,356th
AEGAegirBen Bakker104: HDev 4-Final A [4]06:58,736th

Sunday

crewstrokeeventracelanetimepos.
AEGAegirBen Bakker206: HGb 4-Heat 2[6]06:37,851st
AEGAegirGeeske Grit220: DB 8+Heat 2[6]07:08,401st
AEGAegirMartijn Fluitman203: HB 8+Heat 1[6]06:15,883rd
AEGAegirWessel Hesselink208: HG 4+Heat 1[4]07:15,293rd
AEGAegirRobert Kuyer215: LHGb 4-Heat 2[3]06:59,312nd
AEGAegirRosa Brouwers228: LDB 4*Heat 1[5]08:12,713rd
AEGAegirStijn Wijnen212: LHB 8+Heat 1[2]06:33,483rd
AEGAegir/GyasGuyonne Schuch230: LDGb 2xHeat 1[4]08:15,314th
AEGAegirJeroen Dekker202: HB 4+Heat 1[4]07:18,201st
SKASkadi/LagaCamiel Schreuder214: LHG 2xHeat 1[4]07:31,564th
SKASkadiPieter Verweij214: LHG 2xHeat 1[2]07:45,585th
AEGAegirIlse Kolkman218: DB 1xHeat 1[1]08:34,451st
AEGAegir/NereusMaarten Diepeveen204: HG 2-Heat 1[6]07:25,443rd
AEGAegirJorn Steenbergen204: HG 2-Heat 2[5]07:25,073rd
AEGAegir 2Indy Diependaal222: DG 2xHeat 1[5]08:26,515th
AEGAegir 1Juliette van Beek222: DG 2xHeat 3[3]07:43,473rd
AEGAegirBen Bakker206: HGb 4-Final A [1]06:41,103rd
AEGAegirGeeske Grit220: DB 8+Final A [2]07:01,372nd
SKASkadiFloris Hondmann216: LHG 4-Final A [5]06:35,342nd
AEGAegirRobert Kuyer215: LHGb 4-Final A [4]06:44,025th
AEGAegirMartijn Fluitman203: HB 8+Final A [5]06:19,175th
AEGAegirWessel Hesselink208: HG 4+Final A [5]07:15,716th
GYAGyas (SB) (p5)Iris Hochstenbach013: LDE 1xFinal B [2]08:02,881st
GYAGyas 3Eline Feitsma011: DE 1xFinal C [6]08:09,044th
AEGAegir (SB)Ilse Kolkman011: DE 1xFinal C [3]08:22,476th
GYAGyas 4Baukje Zaaijer011: DE 1xFinal B [6]08:02,794th
SKASkadi (SB)Leander Geschiere007: LHE 1xFinal A [5]07:21,876th
AEGAegir (SB)Melvin Twellaar003: HE 1xFinal B [6]07:04,652nd
GYAGyasJorn Haverkort001: HE 2-Final C [2]06:48,801st
AEGAegirJeroen Dekker202: HB 4+Final A [5]07:12,875th
AEGAegirIlse Kolkman218: DB 1xFinal A [6]07:59,741st
AEGAegirRianne Kieskamp219: DB 4+Final A [5]07:42,311st
AEGAegirJorn Steenbergen204: HG 2-Final A [2]07:18,405th
AEGAegir/NereusMaarten Diepeveen204: HG 2-Final A [1]07:28,906th

Actions

Back