Aegon Koninklijke - Holland Beker

04 June 2016 to 05 June 2016
Results are available

Sat 08:40 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.BASBasler[4]----05:06,40(1)06:52,66(1)
2.MWCMaastrichtsche/Spaarne[1]--03:50,77(3)05:47,95(4)07:05,98(2)
3.TROTromp[3]--03:27,56(1)05:17,14(2)07:09,33(3)
4.NAANaarden[2]--03:31,58(2)05:20,93(3)07:44,29(4)

Sat 08:45 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.RICRIC/Hoop[1]01:39,86(1)03:27,32(1)05:18,40(1)07:10,67(1)
2.SAFSA Fribourg[2]01:42,98(2)03:34,29(2)05:29,08(2)07:21,31(2)
3.HUNHunze 1[3]01:48,20(3)03:43,05(3)05:39,35(3)07:26,83(3)

Sat 08:50 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NORNorway[3]01:55,24(1)03:57,30(2)06:00,35(2)08:00,77(1)
2.NJONjord 1[1]01:55,91(2)03:56,54(1)05:59,72(1)08:03,44(2)
3.WETWetterwille[4]01:58,96(3)04:03,96(3)06:11,56(3)08:17,48(3)
4.EUREuros[2]01:59,32(4)04:05,35(4)06:14,58(4)08:20,40(4)

Sat 08:55 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SKASkadi[2]01:57,09(1)03:58,69(1)06:01,11(1)08:04,49(1)
2.LAGLaga[4]01:57,56(2)04:01,89(2)06:06,14(2)08:13,66(2)
3.NJONjord 2[1]01:58,83(4)04:04,78(4)06:10,11(3)08:18,23(3)
4.NSRNorske Studenters RK[3]01:58,20(3)04:02,35(3)06:12,91(4)08:29,66(4)

Sat 09:00 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.OKEOkeanos/Thêta[4]01:46,42(1)03:40,14(1)05:36,83(1)07:33,37(1)
2.NJONjord/Saurus[1]01:49,31(2)03:42,84(2)05:39,96(2)07:36,48(2)
3.NSRNorske Studenters RK/BER[3]01:52,14(3)03:45,88(3)05:41,86(3)07:39,74(3)
4.NERNereus 2[2]01:52,32(4)03:48,81(4)05:48,97(4)07:47,87(4)

Sat 09:05 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus/Vidar[1]01:44,48(1)03:32,62(1)05:23,04(1)07:13,44(1)
2.JPNJapan[3]01:46,25(2)03:38,63(2)05:34,19(2)07:30,82(2)
3.NERNereus 1[2]01:50,60(3)03:45,76(3)05:42,90(3)07:40,13(3)

Sat 09:10 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NSRNorske Studenters RK[2]01:45,11(2)03:36,36(1)05:31,07(1)07:24,30(1)
2.TRITriton[1]01:47,68(3)03:41,88(3)05:33,04(2)07:26,75(2)
3.JPNJapan[3]01:44,25(1)03:38,31(2)05:34,78(3)07:33,84(3)
4.VIDVidar[4]01:48,24(4)03:44,43(4)05:40,38(4)07:36,33(4)

Sat 09:15 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRLeander Club[2]01:46,73(2)03:37,69(1)05:28,61(1)07:19,70(1)
2.IRQIraq[3]01:47,52(3)03:38,76(2)05:31,27(2)07:25,43(2)
3.NERNereus[1]01:46,46(1)03:39,84(3)05:35,19(3)07:28,88(3)

Sat 09:20 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.HAZTRT Hazewinkel[3]01:42,12(1)03:33,20(1)05:26,11(1)07:17,67(1)
2.MÖLMölndals RK[2]01:42,81(2)03:33,60(2)05:26,77(2)07:19,31(2)
3.RLKRC am Lech Kaufering[4]01:44,97(3)03:35,09(3)05:27,58(3)07:20,55(3)
4.ARGArgo[1]01:50,32(4)03:47,88(4)05:48,02(4)07:49,41(4)

Sat 09:25 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.INAIndonesia[3]01:45,41(1)03:36,59(1)05:27,92(1)07:22,12(1)
2.GYAGyas[1]01:46,17(2)03:36,98(2)05:28,38(2)07:24,12(2)
3.STOStockholms RF[2]01:48,79(3)03:42,82(3)05:37,46(3)07:30,87(3)

Sat 09:30 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.PROProteus[3]01:44,95(1)03:34,62(1)05:25,24(1)07:20,68(1)
2.LEYLeythe[2]01:47,96(3)03:40,56(3)05:30,97(2)07:30,48(2)
3.GYAGyas 2[5]01:47,48(2)03:40,37(2)05:35,66(3)07:36,27(3)
4.UNBUN Bruxelles[4]01:52,08(4)03:51,72(4)05:50,27(4)07:48,71(4)

Sat 09:35 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.FALFalkenbergs RK[4]01:47,09(1)03:40,61(1)05:33,28(1)07:24,18(1)
2.PHOPhocas[3]01:49,93(2)03:42,52(2)05:35,19(2)07:24,98(2)
3.GYAGyas 1[2]01:51,06(4)03:44,69(4)05:37,49(4)07:25,21(3)
4.EUREuros[1]01:50,46(3)03:44,12(3)05:37,29(3)07:25,75(4)

Sat 09:40 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBROxford Univ Women's/Reading[2]01:46,97(1)03:39,79(1)05:35,03(1)07:28,47(1)
2.AEGAegir[1]01:49,40(4)03:42,29(3)05:36,70(3)07:30,94(2)
3.NSRNorske Studenters RK/KRK[5]01:47,20(2)03:40,60(2)05:35,56(2)07:34,11(3)
4.GYAGyas/Orca[3]01:49,17(3)03:44,47(4)05:41,65(4)07:38,04(4)
5.PHOPhocas 1[4]01:53,27(5)03:55,80(5)06:00,94(5)08:00,29(5)

Sat 09:45 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.PROProteus[4]01:54,92(2)03:50,17(1)05:47,36(1)07:44,35(1)
2.GYAGyas/Aegir[3]01:53,35(1)03:51,95(2)05:50,30(2)07:49,75(2)
3.PHOPhocas 2[2]01:57,32(4)03:57,66(4)05:58,12(4)07:59,82(4)
4.GYAGyas[1]01:55,62(3)03:54,56(3)05:54,39(3)07:55,47(3)

Sat 09:50 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.PROProteus 1[3]01:36,48(1)03:18,07(1)05:00,38(1)06:41,74(1)
2.OBUOxford Brookes[6]01:37,97(3)03:20,42(3)05:02,77(2)06:43,59(2)
3.GBRNewcastle/Robert Gordon[4]01:37,30(2)03:19,93(2)05:03,42(3)06:46,80(3)
4.GYAGyas[2]01:39,38(5)03:22,10(4)05:05,13(4)06:49,72(4)
5.OKEOkeanos[5]01:38,32(4)03:23,55(5)05:10,00(5)06:58,92(5)
6.COCCambridge UBC 3[1]01:43,35(6)03:29,62(6)05:16,12(6)07:00,84(6)

Sat 09:55 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SKOSkøll 2[4]01:36,07(1)03:19,10(1)05:03,82(1)06:48,66(1)
2.MOLMolesey BC[5]01:39,05(2)03:22,89(2)05:07,37(2)06:52,02(2)
3.NSRNorske Studenters RK[1]01:40,67(4)03:25,51(4)05:10,86(4)06:52,34(3)
4.PROProteus 2[2]01:39,34(3)03:23,97(3)05:10,18(3)06:52,73(4)
5.SKOSkøll 1[6]01:42,02(6)03:27,67(5)05:16,27(6)07:02,36(5)
6.KRSGKR Sport Gent[3]01:41,45(5)03:28,18(6)05:15,94(5)07:04,92(6)

Sat 10:00 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.OBUOxford Brookes[2]01:34,33(1)03:14,06(1)04:57,88(1)06:42,82(1)
2.LAGLaga[4]01:38,78(4)03:22,56(4)05:05,29(3)06:44,49(2)
3.NJONjord[3]01:37,93(2)03:20,86(2)05:03,42(2)06:45,90(3)
4.PROProteus[1]01:38,31(3)03:21,26(3)05:05,73(4)06:51,01(4)

Sat 10:05 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.ORCOrca[3]01:33,55(1)03:12,86(1)04:53,52(1)06:37,99(1)
2.NERNereus 1[2]01:37,02(2)03:23,02(3)05:00,89(2)06:42,85(2)
3.SKASkadi/Laga[4]01:39,15(4)03:16,84(2)05:09,22(3)06:50,68(3)
4.NERNereus 2[1]01:37,36(3)03:23,41(4)05:09,83(4)06:50,97(4)

Sat 10:25 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.THAThames RC[1]01:29,29(2)03:01,34(1)04:33,75(1)06:06,76(1)
2.NERNereus[3]01:28,74(1)03:03,07(2)04:35,77(2)06:07,19(2)
3.ORCOrca[4]01:29,61(3)03:04,08(3)04:36,80(4)06:08,00(3)
4.VIDVidar[5]01:30,14(4)03:04,28(4)04:36,51(3)06:11,36(4)
5.FRGFrankfurter RG Germania[2]01:30,87(5)03:06,28(5)04:40,69(5)06:18,41(5)

Sat 10:30 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GYAGyas/Amstel/Proteus[1]01:27,12(1)02:58,23(1)04:31,82(1)06:06,69(1)
2.COCCambridge UBC[3]01:30,98(3)03:03,95(2)04:36,84(2)06:09,94(2)
3.LDRLeander[2]01:31,43(4)03:04,42(4)04:37,91(3)06:11,31(3)
4.LAGLaga[4]01:29,63(2)03:04,23(3)04:40,80(4)06:13,59(4)

Sat 10:35 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus[1]01:20,33(1)02:45,52(1)04:14,30(1)05:44,91(1)
2.OBUOxford Brookes[2]01:22,25(2)02:48,96(2)04:17,57(2)05:47,34(2)
3.MOLMolesey BC[3]01:24,94(3)02:52,35(3)04:20,82(3)05:49,05(3)
4.THEThêta[4]01:25,28(4)02:54,33(4)04:25,72(4)05:56,47(4)

Sat 10:40 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.LDRLeander[2]01:21,45(1)02:46,22(1)04:14,87(1)05:45,03(1)
2.ICBCImperial College BC[1]01:25,20(3)02:50,91(3)04:18,42(2)05:50,19(2)
3.NJONjord[3]01:23,23(2)02:50,13(2)04:20,55(3)05:54,62(3)

Sat 10:45 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.AMSAmstel[6]01:57,78(2)04:06,55(1)06:15,46(1)08:26,15(1)
2.VIKViking 2[1]02:05,07(3)04:12,68(3)06:21,86(2)08:28,20(2)
3.JRSJönköpings RS[5]01:56,07(1)04:07,61(2)06:24,10(3)08:43,40(3)
4.WILWillem III[3]02:07,55(5)04:20,70(4)06:28,86(4)08:51,81(4)
5.VIKViking 1[4]02:06,25(4)04:22,88(5)06:35,49(5)08:58,07(5)
6.WEEWeesp[2]02:12,52(6)04:31,45(6)06:40,58(6)09:14,99(6)

Sat 10:51 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.UNBUN Bruxelles[4]02:00,05(1)04:07,95(1)06:19,29(1)08:32,86(1)
2.LEYLeythe[1]02:08,50(3)04:19,81(3)06:34,67(3)08:52,23(2)
3.HUNHunze[2]02:03,44(2)04:16,05(2)06:34,11(2)08:57,21(3)
4.GOUGouda[5]02:08,81(4)04:25,90(4)06:47,55(4)09:09,56(4)
5.PAMPampus[3]02:13,64(5)04:31,62(5)06:54,60(5)09:19,70(5)

Sat 10:57 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SPASpaarne 1[3]01:54,50(1)03:51,54(1)05:52,07(1)07:54,78(1)
2.HEMHemus[4]01:57,48(3)03:57,42(3)05:56,53(2)08:00,17(2)
3.NAANaarden[2]01:54,78(2)03:55,40(2)05:58,82(3)08:05,59(3)
4.SAFSA Fribourg 1[1]01:57,81(4)03:58,51(4)06:02,99(4)08:08,91(4)
5.MAAMaas 3[5]02:00,27(5)--06:08,73(5)08:11,63(5)

Sat 11:03 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.MAAMaas 1[5]01:56,25(3)03:57,40(3)05:59,42(2)08:00,26(1)
2.SCPSport Clube do Porto[2]01:51,29(1)03:52,31(1)05:58,19(1)08:02,50(2)
3.SPASpaarne 2[1]01:53,78(2)03:58,65(4)06:05,57(4)08:05,20(3)
4.ROORoosendaalse[3]01:57,29(5)03:57,16(2)06:02,55(3)08:05,27(4)
5.MAAMaas 4[4]01:56,60(4)04:04,42(5)06:14,05(5)08:22,29(5)

Sat 11:09 : Heat 3

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NSRNorske Studenters RK 1[4]01:48,92(1)03:49,30(1)05:52,43(1)08:04,51(1)
2.WILWillem III 3[2]01:53,41(2)03:55,31(2)06:03,59(2)08:10,07(2)
3.WILWillem III 1[5]01:57,11(4)04:01,72(3)06:09,31(3)08:16,67(3)
4.PAMPampus[1]01:56,14(3)04:03,13(4)06:15,00(4)08:24,16(4)

Sat 11:15 : Heat 4

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SAFSA Fribourg 2[5]01:56,01(1)03:59,41(1)06:04,89(1)08:11,64(1)
2.SPASpaarne 4[4]01:57,05(2)04:00,86(2)06:08,65(2)08:14,67(2)
3.NSRNorske Studenters RK 2[3]01:58,28(5)04:04,32(5)06:11,93(4)08:16,58(3)
4.SPASpaarne 3[2]01:57,30(3)04:01,83(3)06:10,39(3)08:18,15(4)
5.HUNHunze 2[1]01:57,66(4)04:03,43(4)06:15,63(5)08:26,81(5)

Sat 11:21 : Heat 5

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.HERHertog[4]--04:05,89(1)--08:13,25(1)
2.MAAMaas 2[1]--04:08,35(3)--08:17,05(2)
3.AMYAmycus[2]--04:07,25(2)--08:18,41(3)
4.MAAMaas 6[3]--04:18,66(5)--08:39,21(4)
5.MWCMaastrichtsche[5]--04:18,24(4)--08:39,73(5)

Sat 11:27 : Heat 6

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.HUNHunze 1[2]01:53,35(1)03:52,36(1)05:54,09(1)08:00,92(1)
2.WILWillem III 2[1]01:54,88(2)03:58,32(2)06:04,55(2)08:17,40(2)
3.ALPAlphen[3]01:59,78(4)04:11,36(4)06:20,18(4)08:24,17(3)
4.LEYLeythe[4]01:58,20(3)04:08,34(3)06:19,67(3)08:27,28(4)
5.MAAMaas 5[5]02:05,35(5)04:15,60(5)06:26,24(5)08:28,42(5)

Sat 11:39 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.KNRKNRB/Thêta[3]01:56,26(1)03:56,36(1)05:57,23(1)07:59,34(1)
2.ORCOrca[5]01:56,64(2)03:59,43(2)06:03,71(2)08:05,96(2)
3.NORNorway[6]02:00,64(4)04:04,54(4)06:05,82(3)08:06,56(3)
4.TRITriton/Willem III[4]01:58,67(3)04:03,63(3)06:16,91(4)08:24,72(4)
5.GBRMolesey BC[2]02:03,32(5)04:12,87(5)06:20,84(5)08:26,56(5)
6.NRFNorrtälje RF[1]02:04,08(6)04:14,22(6)06:25,20(6)08:36,56(6)

Sat 11:45 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NZLNew Zealand 1[6]01:59,51(4)03:59,51(1)06:01,14(1)08:03,39(1)
2.MAAMaas[4]01:59,25(3)--06:03,75(2)08:09,32(2)
3.PROProteus[2]02:00,46(5)04:05,23(2)06:15,80(4)08:17,80(3)
4.VCRCVictoria City RC[5]01:58,93(2)04:06,13(3)06:11,05(3)08:24,22(4)
5.NGRNigeria[3]01:58,53(1)----08:32,32(5)
6.GRSGentse RS[1]02:01,15(6)04:09,30(4)06:17,34(5)08:46,09(6)

Sat 11:51 : Heat 3

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.BLRBelarus[5]01:59,23(1)04:02,41(1)06:03,79(1)08:06,99(1)
2.LEYLeythe[2]02:00,26(4)04:04,49(3)06:07,27(2)08:10,50(2)
3.GBRCambridge Univ Women's[4]01:59,48(2)04:03,44(2)06:07,94(3)08:24,81(3)
4.WILWillem III 2[1]01:59,82(3)04:10,38(4)06:23,63(5)08:31,04(4)
5.TAVTel Aviv RC[3]02:02,02(5)04:10,54(5)06:22,20(4)08:33,29(5)

Sat 11:57 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.RSNBRSN Bruxelles[3]01:43,57(1)03:33,73(1)05:27,09(1)07:22,22(1)
2.UNDOffenbacher RG Undine[1]01:44,15(2)03:34,08(2)05:29,55(2)07:25,58(2)
3.SANSandefjord RK[6]02:29,66(6)03:43,35(6)05:37,95(3)07:31,30(3)
4.NSRNorske Studenters RK[5]01:50,12(5)03:40,96(4)05:40,21(4)07:43,23(4)
5.SKASkadi[4]01:45,62(3)03:41,67(5)05:40,66(5)07:44,70(5)
6.VIDVidar 1[2]01:46,18(4)03:37,58(3)05:47,24(6)07:55,72(6)

Sat 12:03 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.CZECzech Republic[2]01:44,21(1)03:34,61(1)05:28,49(1)07:25,42(1)
2.GBRLeander Club[5]01:46,94(2)03:39,57(3)05:34,91(2)07:32,17(2)
3.OKEOkeanos[1]01:47,71(3)03:38,95(2)05:36,48(3)07:39,51(3)
4.GBRNottingham RC[3]01:48,66(4)03:45,06(4)05:45,54(4)07:45,31(4)
5.SKOSkøll[6]01:50,15(6)03:47,41(5)05:54,29(5)07:59,02(5)
6.VIDVidar 2[4]01:49,60(5)03:49,01(6)06:01,16(6)08:08,42(6)

Sat 12:09 : Heat 3

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NZLNew Zealand[5]--03:33,82(1)05:25,07(1)07:19,45(1)
2.LAGLaga[1]--03:37,03(2)05:29,71(2)07:25,41(2)
3.CAMCambridge BC[2]--03:42,20(4)05:36,03(4)07:32,40(3)
4.MOLMolesey BC[3]--03:39,90(3)05:35,69(3)07:41,49(4)
5.SPASpaarne[6]--03:46,38(5)05:45,84(5)07:47,61(5)
6.THAThames RC[4]--04:06,06(6)06:16,48(6)08:30,64(6)

Sat 13:00 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.OKEOkeanos[4]01:42,33(1)03:34,34(1)05:27,87(1)07:20,90(1)
2.SKOKPMG Meijburg & Co[2]01:43,88(2)03:36,99(2)05:30,03(2)07:24,47(2)
3.ASOAsopos[1]01:50,44(3)03:47,39(3)05:46,90(3)07:48,40(3)
4.NERNereus[3]01:55,55(4)03:57,86(4)06:01,61(4)08:07,59(4)
5.KONTeam PROACTIS[5]01:59,25(5)04:04,87(5)06:15,03(5)08:21,35(5)

Sat 13:20 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.WILWillem III/Amstel[4]01:55,53(1)03:56,02(1)05:59,12(1)08:01,38(1)
2.MAAMaas/Willem III[6]02:01,33(3)04:11,59(3)06:16,06(3)08:20,07(2)
3.LAALaak[2]02:00,77(2)04:05,82(2)06:15,04(2)08:20,33(3)
4.MWCMaastrichtsche/Leythe[5]02:04,72(4)04:14,85(4)06:29,29(4)08:38,81(4)
5.WEEWeesp[1]02:06,40(5)04:18,07(5)06:31,94(5)08:41,50(5)
6.PAMPampus[3]02:08,24(6)04:20,91(6)06:34,56(6)08:43,26(6)

Sat 13:25 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.BASBasler[3]01:42,17(1)03:29,61(1)05:20,09(1)07:10,26(1)
2.MWCMaastrichtsche/Spaarne[4]01:45,52(3)03:38,94(3)05:34,37(3)07:27,13(2)
3.RICRIC/Hoop[2]01:43,94(2)03:36,49(2)05:33,67(2)07:30,72(3)
4.TROTromp[5]01:47,78(5)03:41,51(4)05:36,21(4)07:32,49(4)
5.SAFSA Fribourg[1]01:47,39(4)03:48,48(5)05:57,28(5)08:11,26(5)

Sat 13:30 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NSRNorske Studenters RK/KRK[2]01:55,59(2)03:57,28(1)06:01,89(1)08:12,00(1)
2.ORCOrca[4]01:54,99(1)04:02,92(2)06:11,06(2)08:17,73(2)
3.LAGLaga[5]01:57,59(3)04:06,03(3)06:17,78(3)08:26,78(3)
4.AEGAegir[1]01:58,37(4)04:06,29(4)06:18,22(4)08:30,79(4)
5.ARGArgo[3]01:59,50(5)04:08,91(5)06:24,56(5)08:40,10(5)

Sat 13:35 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.THEThêta/Vidar[2]01:45,52(1)03:39,55(1)05:35,87(1)07:29,46(1)
2.MAAMaas[3]01:50,84(3)03:45,82(3)05:44,93(2)07:42,40(2)
3.OKEOkeanos[4]01:47,53(2)03:43,99(2)05:47,65(3)07:45,88(3)
4.NJONjord[1]01:52,64(4)03:51,19(4)05:51,23(4)07:47,64(4)

Sat 13:40 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus/Vidar[3]01:52,30(1)03:47,05(1)05:44,10(1)07:38,82(1)
2.JPNJapan[5]01:54,51(2)03:52,43(2)05:55,45(2)07:54,89(2)
3.NSRNorske Studenters RK/BER[1]01:57,27(4)03:59,62(4)06:01,82(3)08:01,30(3)
4.OKEOkeanos/Thêta[4]01:55,68(3)03:57,82(3)06:03,99(4)08:06,85(4)
5.NJONjord/Saurus[2]01:58,09(5)04:00,74(5)06:08,35(5)08:15,11(5)

Sat 13:45 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRAgecroft/Oxford Univ Women's[1]01:47,72(1)03:41,42(1)05:36,64(1)07:33,87(1)
2.GBRImperial/Ilse of Ely[4]01:48,25(2)03:44,10(2)05:40,63(2)07:37,58(2)
3.NORNorway[2]01:55,84(4)03:55,53(3)05:56,31(3)07:56,56(3)
4.FALFalkenbergs RK/Halmstad RF[3]01:52,80(3)03:56,87(4)06:06,30(4)08:17,61(4)

Sat 13:50 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.JPNJapan[1]01:41,33(1)03:27,38(1)05:17,79(1)07:09,16(1)
2.PORPortugal[2]01:42,84(2)03:33,84(2)05:27,61(2)07:23,29(2)

Sat 13:55 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus/Orca[3]01:39,29(1)03:24,44(1)05:11,33(1)06:53,59(1)
2.PROProteus/Saurus[1]01:43,33(3)03:29,70(3)05:17,11(2)07:06,32(2)
3.INAIndonesia[2]01:41,42(2)03:28,45(2)05:19,20(3)07:09,76(3)

Sat 14:00 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.TROTromp/Amstel/Viking[1]01:47,63(1)03:43,06(1)05:42,27(1)07:39,91(1)
2.RICRIC/Amstel/Maas[2]01:51,54(2)03:48,39(2)05:47,57(2)07:45,50(2)
3.SPASpaarne/Willem III/Salland/ZWO[3]01:56,24(3)03:57,54(3)06:01,28(3)08:06,84(3)

Sat 14:05 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRLeander/Oxford Brookes/Molesey[4]01:33,01(1)03:11,25(1)04:50,81(1)06:29,68(1)
2.JPNJapan[3]01:35,60(3)03:15,42(3)04:55,99(3)06:32,76(2)
3.GYAGyas/Triton/Laga[1]01:33,53(2)03:14,94(2)04:55,61(2)06:35,98(3)
4.LAGLaga[2]01:35,94(4)03:17,44(4)04:59,62(4)06:43,69(4)
5.AEGAegir[5]01:36,89(5)03:22,62(5)05:13,46(5)07:07,32(5)

Sat 14:10 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.LAGLaga[1]01:34,31(1)03:14,92(1)04:59,36(1)06:46,28(1)
2.PHOPhocas[3]01:39,88(2)03:26,49(2)05:13,90(2)07:02,44(2)
3.VIKViking/Hemus/DDS[2]01:42,37(3)03:29,49(3)05:16,88(3)07:05,21(3)

Sat 14:15 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.OBUOxford Brookes[2]02:03,76(2)04:11,94(2)06:25,93(1)08:41,86(1)
2.JPNJapan[3]02:06,78(3)04:15,57(3)06:31,25(2)08:48,46(2)
3.TRITriton[4]02:03,12(1)04:11,40(1)06:32,37(3)08:59,33(3)
4.MAAMaas[1]02:15,23(4)04:30,79(4)06:51,86(4)09:15,16(4)

Sat 14:20 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NORNorway[4]02:03,25(1)04:13,34(1)06:21,49(1)08:27,52(1)
2.NJONjord 1[5]02:03,86(2)04:14,41(2)06:28,61(2)08:35,64(2)
3.LAGLaga[2]02:06,50(3)04:17,67(3)06:31,07(3)08:41,17(3)
4.SKASkadi[3]02:07,68(5)04:19,88(4)06:34,87(4)08:44,70(4)
5.NJONjord 2[6]02:06,69(4)04:22,36(5)06:41,04(5)08:53,15(5)
6.WETWetterwille[1]02:07,92(6)04:23,66(6)06:44,53(6)09:02,45(6)

Sat 14:25 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRLeander Club[3]01:49,32(1)03:45,79(1)05:42,45(1)07:33,07(1)
2.IRQIraq[2]01:51,61(4)03:48,99(3)05:45,88(3)07:39,30(2)
3.NSRNorske Studenters RK[4]01:50,79(2)03:48,33(2)05:45,43(2)07:40,83(3)
4.NERNereus[1]01:50,98(3)03:52,41(4)05:52,15(4)07:48,48(4)
5.TRITriton[5]01:53,23(5)03:54,22(5)05:55,72(5)07:55,49(5)

Sat 14:30 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.MÖLMölndals RK[2]01:46,67(1)03:39,68(1)05:34,59(1)07:35,32(1)
2.GYAGyas[5]01:51,06(4)03:47,70(3)05:43,24(2)07:41,28(2)
3.HAZTRT Hazewinkel[3]01:49,67(3)03:50,87(5)05:50,61(5)07:42,27(3)
4.RLKRC am Lech Kaufering[1]01:47,36(2)03:45,63(2)05:43,64(3)07:42,73(4)
5.INAIndonesia[4]01:51,76(5)03:49,12(4)05:47,50(4)07:48,43(5)

Sat 14:35 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SECCN Sevilla[3]--04:09,56(1)06:25,14(1)08:38,05(1)
2.ASOAsopos[1]--04:17,22(2)06:33,33(2)08:44,27(2)
3.NORNorway[2]--04:18,54(3)06:38,06(3)08:52,16(3)
4.INAIndonesia[4]--04:25,41(4)06:44,29(4)08:54,61(4)

Sat 14:40 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.PROProteus[4]01:51,03(1)03:46,48(1)05:39,56(1)07:36,44(1)
2.PHOPhocas[2]01:54,38(4)03:50,45(2)05:44,68(2)07:41,69(2)
3.FALFalkenbergs RK[1]01:53,60(3)03:51,73(3)05:47,79(3)07:43,16(3)
4.LEYLeythe[3]01:55,38(5)03:53,53(5)05:49,21(4)07:44,45(4)
5.GYAGyas 2[5]01:52,35(2)03:53,03(4)05:51,70(5)07:52,24(5)
6.GYAGyas 1[6]01:56,27(6)03:58,45(6)05:56,54(6)07:56,60(6)

Sat 14:45 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBROxford Univ Women's/Reading[1]01:52,19(1)03:50,02(1)05:51,02(1)07:50,64(1)
2.NSRNorske Studenters RK/KRK[5]01:56,22(3)03:57,52(4)05:58,61(3)07:55,30(2)
3.AEGAegir[3]01:54,22(2)03:55,06(2)05:56,88(2)07:56,57(3)
4.PROProteus[2]01:56,72(4)03:57,34(3)06:00,00(4)08:02,14(4)
5.PHOPhocas 2[6]02:04,57(6)04:13,02(6)06:22,58(6)08:30,56(6)
6.GYAGyas/Aegir[4]02:02,84(5)04:09,37(5)06:19,08(5)08:23,57(5)

Sat 14:50 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.PROProteus 1[1]01:39,66(1)03:24,40(1)05:09,58(1)06:56,46(1)
2.OBUOxford Brookes[6]01:43,01(3)03:30,22(3)05:14,67(2)07:02,03(2)
3.GBRNewcastle/Robert Gordon[4]01:44,14(5)03:33,20(4)05:19,80(4)07:04,82(3)
4.SKOSkøll 2[2]01:40,31(2)03:28,92(2)05:16,28(3)07:09,26(4)
5.NSRNorske Studenters RK[5]01:48,42(6)03:39,37(6)05:27,72(6)07:16,65(5)
6.MOLMolesey BC[3]01:43,21(4)03:33,50(5)05:24,51(5)07:20,53(6)

Sat 14:55 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.ORCOrca[4]01:38,14(1)03:19,85(1)05:03,01(1)06:46,61(1)
2.OBUOxford Brookes[3]01:39,06(3)03:22,98(3)05:07,58(3)06:48,92(2)
3.NERNereus 1[2]01:38,33(2)03:20,11(2)05:06,59(2)06:54,98(3)
4.LAGLaga[5]01:41,62(4)03:26,64(4)05:11,78(4)06:55,86(4)
5.SKASkadi/Laga[6]01:44,89(6)03:29,55(5)05:15,48(5)06:59,56(5)
6.NJONjord[1]01:44,26(5)03:32,48(6)05:23,36(6)07:17,49(6)

Sat 15:00 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus/Gyas[2]01:41,82(1)03:28,07(1)05:17,11(1)07:08,39(1)
2.MOLMolesey BC[4]01:43,28(3)03:31,26(2)05:21,26(2)07:12,68(2)
3.OKEOkeanos/Triton/Nereus[3]01:43,06(2)03:33,38(3)05:24,65(3)07:18,11(3)
4.SKASkadi[5]01:45,88(5)03:37,47(5)05:29,78(5)07:25,07(4)
5.SKOSkøll[1]01:44,47(4)03:36,69(4)05:29,17(4)07:25,27(5)

Sat 15:05 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.INAIndonesia[1]01:33,80(1)03:10,99(1)04:52,06(1)06:32,19(1)
2.OKEOkeanos/Nereus[2]01:35,15(2)03:14,56(2)04:55,76(2)06:36,99(2)

Sat 15:10 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GYAGyas/Amstel/Proteus[3]01:30,19(1)03:04,28(1)04:38,74(1)06:13,12(1)
2.THAThames RC[4]01:31,34(2)03:07,67(2)04:43,04(2)06:18,30(2)
3.COCCambridge UBC[2]01:32,16(3)03:08,82(3)04:46,19(3)06:23,06(3)
4.NERNereus[5]01:33,20(4)03:10,83(4)04:50,36(4)06:27,60(4)
5.LDRLeander[6]01:34,66(6)03:13,98(5)04:53,15(5)06:30,84(5)
6.ORCOrca[1]01:34,36(5)03:14,76(6)04:56,10(6)06:37,18(6)

Sat 15:30 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRWallingford/Univ of London[2]01:54,44(1)03:46,05(1)05:42,42(1)07:38,50(1)
2.INAIndonesia[1]02:01,23(2)03:55,23(2)05:55,42(2)07:55,25(2)
3.SDRCSan Diego RC/Lincoln Park BC[3]--04:12,77(3)06:21,96(3)08:27,84(3)

Sat 15:35 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.BLRBelarus[1]01:47,68(1)03:38,07(1)05:30,90(1)07:19,30(1)
2.NZLNew Zealand[2]01:48,68(2)03:39,59(2)05:33,47(2)07:21,01(2)

Sat 15:40 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.JPNJapan[2]01:40,92(2)03:25,62(1)05:16,19(1)07:06,72(1)
2.SKASkadi[1]01:40,73(1)03:27,24(2)05:20,85(2)07:15,71(2)

Sat 15:45 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NJONjord/Phocas[2]01:35,63(1)03:15,57(1)--06:38,26(1)
2.HORHorten RK/Ormsund RK[3]01:36,10(2)03:18,96(2)--06:49,66(2)
3.WAXWaxholms RK/Höganäs RF[1]01:40,89(3)03:25,19(3)--06:53,01(3)

Sat 15:50 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.VIKViking[4]01:49,80(2)03:42,48(1)05:39,52(1)07:34,76(1)
2.WILWillem III 1[5]01:52,62(4)03:44,98(2)05:41,77(2)07:36,86(2)
3.MAAMaas[3]01:50,58(3)03:45,48(3)05:44,87(3)07:40,79(3)
4.HEMHemus/RIC/Amstel[1]01:49,62(1)03:46,18(4)05:47,01(4)07:42,30(4)
5.WILWillem III 2[2]01:53,37(5)03:48,93(5)05:49,82(5)07:50,99(5)

Sat 15:55 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.TROTromp[4]01:36,55(1)03:17,40(1)05:00,10(1)06:40,58(1)
2.VIKViking[1]01:37,59(3)03:19,36(2)05:01,99(2)06:45,73(2)
3.RICRIC[3]01:37,01(2)03:20,18(3)05:06,27(3)06:51,18(3)
4.WILWillem III[2]01:40,05(4)03:23,79(4)05:09,38(4)06:54,54(4)

Sat 16:00 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus[2]01:46,09(1)03:37,24(1)05:30,69(1)07:22,17(1)
2.NJONjord/Argo/Saurus[3]01:50,38(2)03:45,59(2)05:42,74(2)07:38,98(2)
3.NERNereus/Njord[1]01:53,23(3)03:51,81(3)05:50,60(3)07:49,84(3)

Sat 16:05 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBROxford Brookes/Leander/Agecroft[1]01:30,81(1)03:05,28(1)04:40,51(1)06:14,17(1)
2.ASOAsopos/Proteus/Nereus/Gyas[3]01:32,25(2)03:07,04(2)04:43,17(2)06:17,48(2)
3.FALFalkenbergs RK/MÖL/JRS[2]01:32,91(3)03:09,77(3)04:47,01(3)06:19,42(3)
4.NORNorway 2[4]01:33,40(4)03:10,19(4)04:47,45(4)06:19,89(4)
5.NORNorway 1[5]01:34,68(5)03:12,23(5)04:52,37(5)06:30,35(5)
6.PORPortugal[6]01:36,56(6)03:15,21(6)04:56,11(6)06:34,22(6)

Sat 16:10 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.LDRLeander[3]01:30,48(1)03:03,69(1)04:37,64(1)06:11,23(1)
2.NORNorway[2]01:33,89(3)03:09,69(2)04:47,43(2)06:24,57(2)
3.SNMSN Monaco[1]01:32,75(2)03:13,03(3)04:54,52(3)06:37,90(3)

Sat 16:15 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.KNRKNRB-combi 2[1]01:31,85(1)03:04,86(1)04:40,59(1)06:14,30(1)
2.KNRKNRB-combi 1[2]01:35,69(2)03:11,83(2)04:49,43(2)06:26,96(2)

Sat 16:20 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRLeander/Tees/Coalporters/Sport Imperial/Agecroft[3]01:33,44(1)03:12,23(1)04:53,72(1)06:35,62(1)
2.ICBCImperial College BC[1]01:36,74(2)03:16,64(2)04:57,86(2)06:40,79(2)
3.OBUOxford Brookes[4]01:37,16(3)03:18,45(3)05:04,54(3)06:50,27(3)
4.OKEOkeanos/RIC[5]01:37,71(4)03:19,30(4)05:07,74(4)06:53,80(4)
5.AEGAegir[6]01:39,70(5)03:23,03(5)05:09,68(5)06:57,63(5)
6.OKEOkeanos[2]01:40,78(6)03:26,17(6)05:19,85(6)07:09,82(6)

Sat 16:25 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus[2]01:23,34(1)02:49,57(1)04:17,05(1)05:45,00(1)
2.LDRLeander[3]01:24,28(2)02:50,72(2)04:19,69(2)05:48,35(2)
3.OBUOxford Brookes[4]01:24,73(3)02:52,90(3)04:23,00(3)05:50,74(3)
4.ICBCImperial College BC[1]01:28,15(5)02:57,55(4)04:26,54(4)05:54,30(4)
5.MOLMolesey BC[5]01:27,64(4)02:57,76(5)04:28,40(5)06:00,82(5)

Sat 16:36 : Repechage 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.VIKViking 2[3]02:05,19(2)04:18,28(1)06:34,57(1)08:49,87(1)
2.HUNHunze[2]02:04,26(1)04:21,51(2)06:41,71(2)09:01,10(2)
3.WILWillem III[4]02:07,66(3)04:25,77(3)06:44,32(3)09:02,40(3)
4.PAMPampus[1]02:12,17(4)04:30,44(4)06:50,86(4)09:12,71(4)
5.WEEWeesp[5]02:18,34(5)04:48,71(5)--09:51,91(5)

Sat 16:42 : Repechage 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.JRSJönköpings RS[2]02:06,62(1)04:22,94(1)06:44,62(1)09:03,16(1)
2.LEYLeythe[3]02:13,82(4)04:29,05(2)06:49,07(2)09:07,50(2)
3.VIKViking 1[1]02:13,21(3)04:31,00(4)06:50,30(3)09:12,07(3)
4.GOUGouda[4]02:11,06(2)04:29,86(3)06:58,36(4)09:21,84(4)

Sat 16:48 : Quarterfinal 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.WILWillem III 3[3]01:54,37(1)03:55,02(1)06:02,37(1)08:09,65(1)
2.HEMHemus[5]02:00,39(3)04:01,41(2)06:07,25(2)08:10,13(2)
3.HERHertog[4]02:00,90(4)04:03,64(3)06:09,71(3)08:18,50(3)
4.ALPAlphen[2]02:01,68(6)04:05,48(5)06:13,73(4)08:21,51(4)
5.MAAMaas 4[1]01:59,38(2)04:03,94(4)06:19,35(5)08:23,81(5)
6.SPASpaarne 2[6]02:01,09(5)04:06,23(6)--08:40,75(6)

Sat 16:54 : Quarterfinal 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.HUNHunze 1[4]01:55,94(1)03:55,48(1)05:58,45(1)08:09,42(1)
2.SCPSport Clube do Porto[5]01:56,86(2)03:58,24(2)06:05,19(2)08:16,53(2)
3.NAANaarden[2]01:57,99(3)04:00,97(3)06:07,14(3)08:20,06(3)
4.SPASpaarne 4[3]02:01,69(6)04:05,40(5)06:11,44(4)08:23,58(4)
5.PAMPampus[1]01:59,40(4)04:04,03(4)06:11,93(5)08:29,36(5)
6.AMYAmycus[6]02:01,23(5)04:08,69(6)06:24,70(6)08:44,75(6)

Sat 17:00 : Quarterfinal 3

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SAFSA Fribourg 2[4]01:55,66(2)04:00,99(2)06:10,17(2)08:12,06(1)
2.MAAMaas 2[2]02:00,37(5)04:03,28(3)06:09,74(1)08:15,89(2)
3.MAAMaas 3[1]02:01,12(6)04:05,74(4)06:12,94(3)08:16,68(3)
4.WILWillem III 1[5]01:53,24(1)04:00,18(1)06:13,40(4)08:28,29(4)
5.ROORoosendaalse[6]01:59,92(4)04:08,26(5)06:23,03(5)08:35,57(5)
6.SPASpaarne 1[3]01:59,48(3)04:33,48(6)07:05,43(6)09:22,38(6)

Sat 17:06 : Quarterfinal 4

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NSRNorske Studenters RK 1[3]01:49,95(1)03:29,30(1)05:48,95(1)08:00,17(1)
2.WILWillem III 2[5]01:51,13(2)03:47,36(2)05:57,66(2)08:03,95(2)
3.SAFSA Fribourg 1[1]01:54,65(3)03:51,28(3)06:01,81(3)08:06,96(3)
4.MAAMaas 1[4]01:56,53(4)03:55,37(4)06:05,12(4)08:07,32(4)
5.SPASpaarne 3[6]01:57,06(5)03:57,72(5)06:14,72(5)08:25,12(5)
6.NSRNorske Studenters RK 2[2]01:57,59(6)04:01,97(6)06:16,31(6)08:35,90(6)

Sat 17:12 : Repechage 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRCambridge Univ Women's[1]01:59,28(2)03:59,72(1)06:02,06(1)08:10,80(1)
2.VCRCVictoria City RC[2]01:57,26(1)04:01,83(2)06:10,35(2)08:22,78(2)
3.NORNorway[4]02:01,30(3)04:07,24(3)06:15,93(3)08:25,03(3)
4.GRSGentse RS[6]02:03,71(5)04:11,11(4)06:23,88(4)08:34,86(4)
5.TAVTel Aviv RC[3]02:02,81(4)04:11,51(5)06:24,13(5)08:37,87(5)
6.NRFNorrtälje RF[5]02:04,50(6)04:16,12(6)06:30,64(6)08:44,26(6)

Sat 17:18 : Repechage 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.PROProteus[1]02:00,09(2)04:02,87(1)06:11,44(1)08:21,29(1)
2.TRITriton/Willem III[2]01:58,57(1)04:05,87(2)06:19,33(2)08:30,04(2)
3.NGRNigeria[5]02:01,18(3)04:07,71(3)06:22,15(3)08:32,86(3)
4.WILWillem III 2[3]02:02,02(4)04:11,94(4)06:26,23(4)08:37,16(4)
5.GBRMolesey BC[4]02:03,65(5)04:17,13(5)06:33,81(5)08:42,39(5)

Sat 17:24 : Repechage 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SANSandefjord RK[3]01:51,21(5)03:46,79(5)05:42,11(3)07:30,08(1)
2.GBRNottingham RC[1]01:47,11(1)03:43,36(1)05:39,80(1)07:30,25(2)
3.CAMCambridge BC[2]01:49,12(4)03:44,76(2)05:41,20(2)07:33,16(3)
4.SPASpaarne[4]01:47,92(2)03:45,24(3)05:43,78(4)07:33,91(4)
5.VIDVidar 1[5]01:48,62(3)03:45,68(4)05:45,22(5)07:48,89(5)
6.VIDVidar 2[6]01:55,13(6)04:02,44(6)--08:12,24(6)

Sat 17:30 : Repechage 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.OKEOkeanos[1]01:47,90(1)03:43,12(2)05:34,36(2)07:32,95(1)
2.MOLMolesey BC[2]01:48,23(2)03:40,63(1)05:34,06(1)07:36,92(2)
3.NSRNorske Studenters RK[3]01:49,66(3)03:44,89(3)05:43,47(3)07:43,23(3)
4.SKOSkøll[4]01:50,54(4)03:50,64(6)05:49,76(4)07:45,00(4)
5.THAThames RC[6]01:51,42(5)03:50,01(5)05:50,10(5)07:51,00(5)
6.SKASkadi[5]01:52,25(6)03:49,86(4)05:51,84(6)08:02,15(6)

Sat 17:36 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.AMSAmstel-combi 1[1]01:46,62(1)03:37,44(1)05:30,18(1)07:19,70(1)
2.AMSAmstel-combi 2[2]01:52,51(2)03:48,38(2)05:45,35(2)07:38,60(2)
3.RICRIC/Amstel/Hoop[3]01:57,14(3)03:58,27(3)06:04,42(3)08:05,00(3)

Sat 17:42 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.PROProteus[2]01:55,96(1)03:58,03(1)06:03,46(1)08:06,38(1)
2.TRITriton/Skøll[3]01:58,83(2)04:02,63(3)06:10,84(2)08:14,77(2)
3.OKEOkeanos/Argo[1]02:03,72(5)04:07,51(5)06:14,58(4)08:17,47(3)
4.TRITriton[5]01:59,43(3)04:02,33(2)06:15,20(5)08:17,69(4)
5.NJONjord[4]02:00,55(4)04:03,97(4)06:14,26(3)08:19,69(5)
6.ARGArgo[6]02:04,93(6)04:10,87(6)06:26,05(6)08:31,03(6)

Sat 17:48 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus[1]01:43,63(1)03:36,28(1)05:34,72(1)07:29,46(1)
2.NJONjord[2]01:47,21(3)03:42,60(3)05:39,85(3)07:35,97(2)
3.OKEOkeanos[3]01:44,96(2)03:40,10(2)05:39,23(2)07:38,01(3)

Sat 17:54 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.AEGAegir[1]01:36,85(3)03:18,09(1)05:00,29(1)06:44,39(1)
2.LAGLaga[3]01:35,93(1)03:19,89(2)05:05,91(2)06:49,68(2)
3.NERNereus[2]01:39,02(4)03:22,56(3)05:07,87(3)06:54,78(3)
4.TRITriton[4]01:36,44(2)03:23,73(4)05:09,60(4)06:56,64(4)
5.SKOSkøll[5]01:40,95(5)03:26,33(5)05:15,16(5)07:06,06(5)

Sat 18:00 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.LAGLaga[2]--03:10,61(1)04:48,50(1)06:25,15(1)
2.ORCOrca[1]--03:14,77(3)04:56,06(3)06:37,36(2)
3.VIDVidar[5]--03:12,28(2)04:54,34(2)06:40,63(3)
4.TRITriton[6]--03:16,64(5)05:01,76(6)06:45,00(4)
5.GYAGyas[4]----04:59,02(4)06:45,05(5)
6.PROProteus[3]--03:15,38(4)05:01,40(5)06:50,06(6)

Sun 08:30 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SKASkadi[1]02:03,82(1)04:08,81(1)06:15,69(1)08:22,70(1)
2.LAGLaga[2]02:05,67(3)04:15,98(2)06:29,27(2)08:42,88(2)
3.NJONjord 2[4]02:05,17(2)04:20,19(3)06:36,28(3)08:46,79(3)
4.PAMPampus[3]02:18,13(4)04:44,47(4)07:16,55(4)09:47,92(4)

Sun 08:36 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NJONjord 1[1]02:03,21(2)04:11,56(1)06:21,99(1)08:35,06(1)
2.EUREuros[2]02:02,76(1)04:13,02(2)06:26,60(2)08:38,91(2)
3.WETWetterwille[3]02:08,80(3)04:24,26(3)06:41,66(3)08:52,04(3)

Sun 08:42 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.RLKRC am Lech Kaufering[2]01:46,82(2)03:41,10(2)05:36,44(1)07:33,49(1)
2.MÖLMölndals RK[3]01:45,17(1)03:39,63(1)05:36,60(2)07:37,39(2)
3.AEGAegir[4]01:48,62(3)03:43,35(3)05:39,44(3)07:42,18(3)
4.ARGArgo[1]01:51,58(4)03:49,19(4)05:47,09(4)07:50,45(4)

Sun 08:48 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.INAIndonesia[1]01:47,91(2)03:41,41(1)05:39,12(1)07:35,61(1)
2.GYAGyas[3]01:50,31(3)03:44,64(3)05:40,46(2)07:39,60(2)
3.HAZTRT Hazewinkel[2]01:47,40(1)03:43,44(2)05:43,16(3)07:46,08(3)
4.STOStockholms RF[4]01:50,52(4)03:48,40(4)05:50,85(4)07:50,25(4)

Sun 08:54 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NSRNorske Studenters RK[1]01:43,41(1)03:32,20(1)05:24,46(1)07:15,01(1)
2.MOLMolesey BC[3]01:44,48(2)03:36,36(2)05:28,23(2)07:16,64(2)
3.COCCambridge UBC 3[4]01:45,47(3)03:41,59(4)05:30,49(4)07:17,73(3)
4.KRSGKR Sport Gent[2]01:45,68(4)03:38,12(3)05:30,29(3)07:18,17(4)

Sun 09:00 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GYAGyas/Proteus[4]01:38,28(1)03:23,06(1)05:11,99(1)07:06,01(1)
2.GBRNewcastle/Robert Gordon[3]01:42,26(2)03:26,60(2)05:18,27(2)07:11,31(2)
3.PROProteus 2[1]01:43,65(3)03:33,53(3)05:25,53(3)07:16,12(3)
4.OKEOkeanos[2]01:46,55(4)03:36,89(4)05:28,45(4)07:19,06(4)

Sun 09:05 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.KNRKNRB/Njord/Proteus[3]01:45,34(1)03:34,95(1)05:26,68(2)07:14,91(1)
2.KNRKNRB/Skadi/Nereus[2]01:45,87(2)03:35,24(2)05:26,34(1)07:16,81(2)
3.BLRBelarus[5]01:48,14(4)03:39,72(4)05:29,64(3)07:19,56(3)
4.GBRAgecroft/Oxford Univ Women's[1]01:47,95(3)03:39,11(3)05:31,47(4)07:25,23(4)
5.NORNorway 1[4]01:53,21(5)03:50,82(5)05:50,23(5)07:45,60(5)
6.FALFalkenbergs RK/Halmstad RF[6]01:56,09(6)03:57,71(6)06:03,08(6)08:07,15(6)

Sun 09:10 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.KNRKNRB/Skøll/Orca[3]01:43,61(1)03:33,59(1)05:27,48(1)07:18,32(1)
2.NZLNew Zealand[2]01:46,15(2)03:35,76(2)05:28,98(2)07:21,42(2)
3.NERNereus/Vidar[5]01:48,33(3)03:41,96(3)05:39,12(3)07:34,73(3)
4.GBRImperial/Isle of Ely[6]01:48,98(4)03:45,77(4)05:45,55(4)07:40,64(4)
5.NORNorway 2[1]01:55,03(5)03:52,65(5)05:55,66(5)07:55,16(5)

Sun 09:15 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.MOLMolesey BC[1]01:45,20(1)03:32,53(1)05:24,46(1)07:20,23(1)
2.SKASkadi[3]01:47,87(3)03:39,17(3)05:35,41(2)07:30,75(2)
3.NERNereus[4]01:45,44(2)03:38,72(2)05:37,32(3)07:31,75(3)
4.PHOPhocas/Laga[2]01:50,11(4)03:42,16(4)05:37,64(4)07:33,54(4)

Sun 09:20 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus/Gyas[3]01:43,59(1)03:33,69(1)05:26,66(1)07:19,20(1)
2.SKOSkøll[1]01:45,81(2)03:36,80(2)05:29,66(2)07:21,62(2)
3.OKEOkeanos[2]01:48,03(3)03:39,92(3)05:32,11(3)07:24,80(3)

Sun 09:25 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.JPNJapan[1]01:51,44(1)03:46,53(1)05:44,59(1)07:41,22(1)
2.GBRWallingford/Univ of London[4]01:52,40(2)03:47,79(2)05:46,45(2)07:41,74(2)
3.NERNereus[2]01:53,33(3)03:51,50(3)05:54,14(3)07:56,11(3)
4.OKEOkeanos/Thêta[3]01:55,31(4)03:54,92(4)05:59,45(4)07:59,62(4)

Sun 09:30 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.INAIndonesia[2]01:54,72(1)03:56,32(1)05:59,57(1)08:02,74(1)
2.TRITriton[3]01:58,10(2)04:01,99(2)06:05,05(2)08:08,64(2)
3.SDRCSan Diego RC/Lincoln Park BC[1]01:59,94(3)04:05,67(3)06:13,10(3)08:20,07(3)

Sun 09:35 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.INAIndonesia[2]01:33,46(2)03:10,53(1)04:48,80(1)06:24,88(1)
2.GYAGyas/Triton/Laga[3]01:32,47(1)03:11,04(2)04:50,07(2)06:25,10(2)
3.JPNJapan[4]01:34,49(3)03:14,08(3)04:54,14(3)06:30,78(3)
4.SKOSkøll 2[1]01:37,74(4)03:20,14(4)05:06,05(4)06:53,70(4)

Sun 09:40 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRLeander/Oxford Brookes/Molesey[1]01:33,34(1)03:10,31(1)04:51,26(1)06:40,57(1)
2.OKEOkeanos/Nereus[3]01:35,36(2)03:16,44(2)05:00,84(2)06:46,84(2)
3.SKOSkøll 1[2]01:38,67(3)03:24,11(3)05:14,33(3)07:03,50(3)

Sun 09:45 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.OBUOxford Brookes/Proteus[1]01:33,54(3)03:09,50(1)04:46,58(1)06:22,72(1)
2.THAThames RC[4]01:32,56(1)03:09,83(2)04:48,10(2)06:24,19(2)
3.COCCambridge UBC[5]01:34,67(4)03:13,77(4)04:50,70(4)06:24,92(3)
4.FRGFrankfurter RG Germania[2]01:33,00(2)03:11,45(3)04:50,31(3)06:26,36(4)
5.LDRLeander[3]01:36,03(5)03:14,03(5)04:51,47(5)06:27,44(5)

Sun 09:50 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus[2]01:32,07(1)03:07,83(1)04:48,46(1)06:28,11(1)
2.ORCOrca[5]01:34,62(3)03:14,69(4)04:56,31(4)06:35,03(4)
3.OBUOxford Brookes[4]01:34,86(4)03:16,17(5)04:59,27(5)06:40,64(5)
4.VIDVidar 1[3]01:35,81(5)03:11,58(2)04:50,97(2)06:30,09(2)
5.VIDVidar 2[1]01:33,23(2)03:12,33(3)04:52,71(3)06:31,63(3)

Sun 09:55 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SECCN Sevilla[1]02:01,58(1)04:08,44(1)06:20,78(1)08:36,55(1)
2.OBUOxford Brookes[5]02:02,46(2)04:12,79(2)06:24,69(2)08:40,58(2)
3.NSRNorske Studenters RK[3]02:05,17(3)04:13,56(3)06:26,05(3)08:41,95(3)
4.ASOAsopos[4]02:06,91(5)04:18,50(5)06:33,27(5)08:50,49(5)
5.MAAMaas[2]02:07,52(6)04:19,06(6)06:35,08(6)08:54,29(6)
6.NORNorway 1[6]02:06,34(4)04:17,85(4)06:29,96(4)08:46,66(4)

Sun 10:00 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.WILWillem III[1]02:01,15(1)04:05,69(1)06:12,99(1)08:25,66(1)
2.KNRKNRB/Nereus[4]02:01,52(2)04:06,44(2)06:18,13(2)08:31,04(2)
3.JPNJapan[2]02:03,78(3)04:13,86(3)06:26,89(3)08:41,17(3)
4.INAIndonesia[3]02:09,10(4)04:21,84(4)06:35,14(4)08:50,41(4)
5.NORNorway 2[5]02:11,85(5)04:23,95(5)06:38,44(5)08:53,00(5)

Sun 10:20 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.FALFalkenbergs RK[1]01:53,58(2)03:48,51(1)05:45,96(1)07:44,46(1)
2.GYAGyas 2[2]01:53,29(1)03:50,19(2)05:48,33(2)07:45,36(2)
3.NERNereus[5]01:55,11(3)03:54,53(3)05:54,61(4)07:49,88(3)
4.EUREuros[4]01:57,74(5)03:55,81(4)05:54,03(3)07:50,86(4)
5.GYAGyas 1[3]01:55,97(4)03:56,88(5)05:56,99(5)07:53,06(5)

Sun 10:25 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRLeander Club[2]01:52,39(2)03:47,05(1)05:40,72(1)07:34,25(1)
2.PHOPhocas[1]01:55,04(3)03:48,62(3)05:42,27(2)07:36,49(2)
3.PROProteus[4]01:51,95(1)03:47,29(2)05:44,09(3)07:41,32(3)
4.TRITriton[3]01:58,05(4)03:58,74(4)06:00,49(4)07:59,44(4)
5.VIDVidar[5]01:58,90(5)03:59,98(5)06:03,50(5)08:01,49(5)

Sun 10:30 : Heat 3

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.IRQIraq[3]01:52,58(2)03:46,69(1)05:42,98(1)07:44,21(1)
2.NSRNorske Studenters RK 1[2]01:51,98(1)03:47,40(2)05:46,36(2)07:44,97(2)
3.JPNJapan[4]01:53,15(3)03:49,27(3)05:48,99(3)07:47,73(3)
4.UNBUN Bruxelles[1]01:59,87(4)04:01,89(4)06:04,72(4)08:07,64(4)

Sun 10:35 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.WILWillem III/Amstel[2]01:59,45(1)04:03,24(1)06:10,13(1)08:23,33(1)
2.WILWillem III 2[1]02:03,11(2)04:08,04(2)06:17,53(2)08:30,48(2)
3.MWCMaastrichtsche/Leythe[3]02:08,33(4)04:18,49(4)06:31,71(4)08:42,22(3)
4.VIKViking 1[4]02:05,77(3)04:16,90(3)06:31,11(3)08:45,25(4)
5.AMSAmstel[5]02:08,51(5)04:21,67(5)06:37,70(5)08:55,12(5)

Sun 10:40 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.MAAMaas[1]02:02,97(2)04:07,51(1)06:13,48(1)08:18,81(1)
2.RICRIC[2]02:02,17(1)04:08,69(2)06:17,54(2)08:22,92(2)
3.MAAMaas/Willem III[3]02:03,38(3)04:10,46(4)06:19,17(3)08:23,89(3)
4.LAALaak[4]02:03,74(4)04:10,05(3)06:19,50(4)08:25,76(4)

Sun 10:45 : Heat 3

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.VIKViking 2[3]02:01,36(1)04:07,38(1)06:18,82(1)08:28,62(1)
2.WILWillem III 1[2]02:04,39(2)04:12,75(2)06:24,31(2)08:34,12(2)
3.WILWillem III 3[1]02:11,17(4)04:22,52(3)06:38,00(3)08:51,98(3)
4.WILWillem III 4[4]02:10,88(3)04:27,65(4)06:48,63(4)09:06,77(4)

Sun 10:50 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.ZWOZwolsche/Hunze[1]01:47,20(2)03:39,35(1)05:38,88(1)07:37,06(1)
2.MWCMaastrichtsche/Spaarne[6]01:47,85(3)03:43,11(3)05:43,06(2)07:39,27(2)
3.TROTromp 3[4]01:45,92(1)03:42,40(2)05:45,18(3)07:45,41(3)
4.WILWillem III[3]01:48,87(4)03:44,56(4)05:49,68(4)07:50,30(4)
5.VIKViking[5]01:51,56(5)03:50,36(5)05:55,96(5)07:55,95(5)
6.HUNHunze 1[2]01:57,76(6)03:56,59(6)06:00,69(6)08:02,30(6)

Sun 10:55 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.TROTromp 1[5]01:43,35(1)03:38,96(1)05:41,38(1)07:41,38(1)
2.HUNHunze 2[2]01:46,80(2)03:44,77(2)05:49,11(4)07:45,82(2)
3.TROTromp 2[3]01:49,00(5)03:46,61(4)05:48,78(3)07:46,19(3)
4.RICRIC 1[1]01:48,30(3)03:45,57(3)05:48,40(2)07:46,57(4)
5.RICRIC 2[4]01:48,56(4)03:49,31(5)05:54,30(5)07:57,13(5)

Sun 11:00 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.KNRKNRB-combi[4]01:34,11(1)03:13,54(1)--06:38,66(1)
2.GBRLeander/Tees/Coalporters/Sport Imperial[2]01:35,77(2)03:17,31(2)--06:42,67(2)
3.OKEOkeanos/RIC[1]01:40,05(3)03:25,16(3)--07:06,13(3)
4.AMSAmstel-combi[3]01:43,67(4)03:35,59(4)--07:14,33(4)

Sun 11:05 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.LAGLaga-combi[1]01:37,78(2)03:20,85(2)05:08,63(2)06:52,64(1)
2.OBUOxford Brookes[2]01:36,83(1)03:19,22(1)05:05,88(1)06:52,69(2)
3.ICBCImperial College BC[3]01:38,57(3)03:22,80(3)05:08,80(3)06:55,32(3)

Sun 11:10 : Heat 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.OBUOxford Brookes[1]01:25,37(1)02:56,36(1)04:31,02(1)06:07,93(1)
2.ICBCImperial College BC[3]01:26,38(2)02:59,20(2)04:34,59(2)06:09,11(2)
3.GYAGyas/Laga[4]01:29,94(4)03:10,53(4)04:46,77(3)06:23,42(3)
4.THEThêta[5]01:31,17(5)03:12,05(5)04:48,93(5)06:23,46(4)
5.ORCOrca[2]01:28,52(3)03:07,21(3)04:47,24(4)06:27,66(5)

Sun 11:15 : Heat 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.LDRLeander[2]01:23,72(2)02:50,57(1)04:24,97(1)06:02,13(1)
2.NERNereus[3]01:22,93(1)02:51,58(2)04:30,95(2)06:05,50(2)
3.LAGLaga/Aegir[1]01:28,96(5)03:00,57(3)04:35,33(3)06:06,51(3)
4.MOLMolesey BC[4]01:27,49(3)03:01,04(4)04:41,06(4)06:07,74(4)
5.NJONjord[5]01:28,25(4)03:02,32(5)04:42,02(5)06:15,11(5)

Sun 11:20 : Semifinal A/B 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.WILWillem III 2[3]01:54,74(1)03:58,78(1)06:04,70(1)08:08,47(1)
2.SAFSA Fribourg 2[1]01:56,37(4)04:01,37(3)06:06,85(3)08:09,86(2)
3.WILWillem III 3[2]01:55,15(2)04:00,42(2)06:06,67(2)08:15,32(3)
4.SCPSport Clube do Porto[4]01:56,09(3)04:02,47(4)06:12,29(4)08:21,79(4)
5.HERHertog[5]02:01,55(6)04:12,79(6)06:25,10(5)08:33,32(5)
6.SAFSA Fribourg 1[6]01:58,77(5)04:11,39(5)06:26,29(6)08:35,48(6)

Sun 11:25 : Semifinal A/B 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NSRNorske Studenters RK 1[1]01:50,13(1)03:48,25(1)05:55,55(1)08:11,24(1)
2.HUNHunze 1[2]01:53,56(2)04:01,26(2)06:11,89(2)08:20,54(2)
3.HEMHemus[4]01:59,15(4)04:06,29(3)06:15,11(3)08:24,20(3)
4.NAANaarden[5]01:57,57(3)04:09,31(4)06:23,28(4)08:33,63(4)
5.MAAMaas 3[6]02:05,45(6)04:17,86(6)06:30,46(6)08:37,92(5)
6.MAAMaas 2[3]02:04,75(5)04:14,67(5)06:27,87(5)08:38,22(6)

Sun 11:30 : Semifinal A/B 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.KNRKNRB/Thêta[2]01:57,70(1)03:59,56(1)06:01,88(1)08:04,88(1)
2.BLRBelarus[1]01:57,94(2)04:00,02(2)06:04,94(2)08:10,01(2)
3.MAAMaas[3]01:58,36(3)04:03,12(3)06:09,91(3)08:17,49(3)
4.NORNorway[6]02:00,76(5)04:08,88(5)06:18,24(4)08:23,96(4)
5.GBRCambridge Univ Women's[4]02:01,75(6)04:09,32(6)06:19,64(6)08:27,55(5)
6.TRITriton/Willem III[5]02:00,01(4)04:08,30(4)06:19,41(5)08:31,46(6)

Sun 11:35 : Semifinal A/B 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NZLNew Zealand 1[1]01:55,85(1)04:01,41(1)06:10,13(1)08:14,94(1)
2.LEYLeythe[2]01:58,96(3)04:06,49(3)06:11,49(2)08:15,95(2)
3.PROProteus[4]01:59,57(4)04:06,84(4)06:12,69(3)08:21,61(3)
4.ORCOrca[3]01:56,14(2)04:03,79(2)06:14,07(4)08:27,97(4)
5.VCRCVictoria City RC[5]02:01,03(5)04:12,86(5)06:25,97(5)08:41,45(5)
6.NGRNigeria[6]02:01,62(6)04:13,90(6)06:32,86(6)08:55,18(6)

Sun 11:40 : Semifinal A/B 1

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.CZECzech Republic[2]01:46,92(1)03:41,62(1)05:38,13(1)07:29,96(1)
2.RSNBRSN Bruxelles[4]01:47,58(2)03:42,27(2)05:38,75(2)07:30,89(2)
3.OKEOkeanos[3]01:49,60(4)03:44,72(3)05:40,45(3)07:32,28(3)
4.LAGLaga[5]01:50,45(5)03:45,17(4)05:45,70(4)07:36,18(4)
5.GBRNottingham RC[1]01:49,06(3)03:46,01(5)05:47,32(5)07:45,16(5)

Sun 11:45 : Semifinal A/B 2

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NZLNew Zealand[1]01:44,76(1)03:36,79(1)05:34,11(1)07:31,07(1)
2.UNDOffenbacher RG Undine[2]01:45,34(2)03:39,08(2)05:37,07(2)07:34,34(2)
3.GBRLeander Club[3]01:46,00(3)03:41,00(3)05:40,09(3)07:37,40(3)
4.MOLMolesey BC[5]01:48,07(4)03:46,98(4)05:47,52(4)07:42,34(4)
5.CAMCambridge BC[6]01:49,56(5)03:48,00(5)05:50,18(5)07:48,38(5)
6.SANSandefjord RK[4]--03:57,48(6)06:05,87(6)08:10,11(6)

Sun 11:50 : Final E

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.HUNHunze 2[1]01:59,27(1)04:09,70(1)06:21,05(1)08:33,24(1)
2.LEYLeythe[2]01:59,75(2)04:13,76(2)06:27,84(2)08:39,96(2)
3.MAAMaas 5[3]02:04,57(4)04:22,17(3)06:37,70(3)08:46,70(3)
4.MWCMaastrichtsche[5]02:05,04(5)--06:41,78(4)08:58,42(4)
5.MAAMaas 6[4]02:02,90(3)--06:45,83(5)09:08,13(5)

Sun 11:55 : Final D

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SPASpaarne 1[6]02:00,19(2)04:08,58(1)06:18,96(1)08:27,21(1)
2.ROORoosendaalse[2]02:04,70(6)04:14,16(4)06:24,86(3)08:33,85(2)
3.PAMPampus[1]01:59,36(1)04:10,06(2)06:22,00(2)08:39,62(3)
4.NSRNorske Studenters RK 2[4]02:02,60(4)04:15,61(5)06:27,43(5)08:41,40(4)
5.SPASpaarne 2[3]02:04,24(5)04:16,88(6)06:27,15(4)08:42,05(5)
6.AMYAmycus[5]02:01,06(3)04:13,19(3)06:28,66(6)08:43,94(6)

Sun 12:00 : Final C

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SPASpaarne 4[1]02:01,30(2)04:05,46(1)06:12,64(1)08:20,78(1)
2.MAAMaas 1[3]02:01,79(3)04:11,29(3)06:21,78(3)08:26,32(2)
3.SPASpaarne 3[5]02:06,08(5)04:10,25(2)06:21,27(2)08:30,90(3)
4.ALPAlphen[2]02:00,99(1)04:12,14(4)06:25,36(4)08:33,77(4)
5.WILWillem III 1[4]02:02,15(4)04:14,06(5)06:28,93(5)08:41,21(5)
6.MAAMaas 4[6]--04:20,62(6)06:41,03(6)08:54,14(6)

Sun 12:10 : Final C

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.WILWillem III 2[1]02:02,19(1)04:18,61(1)06:32,80(1)08:43,41(1)
2.GRSGentse RS[5]02:07,21(5)04:21,94(3)06:34,32(2)08:44,07(2)
3.NRFNorrtälje RF[4]02:04,35(2)04:21,51(2)06:36,51(3)08:45,32(3)
4.TAVTel Aviv RC[3]02:06,76(4)04:23,76(4)06:39,04(4)08:50,92(4)
5.GBRMolesey BC[2]02:06,40(3)04:25,09(5)06:42,08(5)08:52,85(5)

Sun 12:15 : Final C

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.VIDVidar 1[2]01:49,70(1)03:48,60(1)05:46,33(1)07:43,70(1)
2.SKOSkøll[1]01:54,39(3)03:55,85(3)05:54,46(3)07:52,30(2)
3.SKASkadi[3]01:51,59(2)03:50,39(2)05:52,23(2)07:56,01(3)
4.VIDVidar 2[6]01:55,25(4)03:59,92(4)06:07,39(4)08:15,99(4)

Sun 13:00 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.BASBasler[2]01:48,62(1)03:43,54(1)05:40,87(1)07:35,77(1)
2.MAAMaas[3]01:49,06(2)03:49,05(2)05:49,59(2)07:48,03(2)
3.NAANaarden[1]01:56,02(3)04:00,87(3)06:08,54(3)08:09,69(3)

Sun 13:07 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NJONjord 1[1]----06:24,39(1)08:35,36(1)
2.SKASkadi[2]----06:28,97(2)08:45,54(2)
3.LAGLaga[3]----06:37,91(4)08:49,51(3)
4.EUREuros[4]----06:37,19(3)08:50,15(4)
5.NJONjord 2[5]----06:48,64(5)09:05,44(5)

Sun 13:15 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.MÖLMölndals RK[3]--03:46,66(2)05:44,95(2)07:36,80(1)
2.RLKRC am Lech Kaufering[1]--03:43,69(1)05:42,73(1)07:38,51(2)
3.INAIndonesia[2]--03:51,51(4)05:47,70(3)07:39,19(3)
4.GYAGyas[4]--03:49,27(3)05:58,16(4)07:57,17(4)
5.HAZTRT Hazewinkel[6]--03:53,96(5)06:00,50(5)08:04,89(5)
6.AEGAegir[5]--03:58,79(6)06:06,45(6)08:12,42(6)

Sun 13:22 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBROxford Univ Women's/Reading[4]01:55,30(1)03:55,84(1)05:57,68(1)07:58,66(1)
2.NSRNorske Studenters RK/KRK[1]01:56,96(3)03:57,40(2)05:59,45(2)08:01,32(2)
3.ORCOrca[2]01:55,67(2)04:03,04(3)06:08,14(3)08:18,04(3)
4.PROProteus[3]02:03,40(4)04:08,91(4)06:19,14(4)08:31,40(4)

Sun 13:30 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.THEThêta/Vidar[1]01:48,68(2)03:38,96(1)05:32,07(1)07:22,61(1)
2.GYAGyas[3]01:49,77(3)03:42,43(3)05:36,01(2)07:29,75(2)
3.SKOSkøll[4]01:50,87(4)03:42,67(4)05:41,22(4)07:35,79(3)
4.NERNereus 2[2]01:48,19(1)03:42,11(2)05:40,76(3)07:39,19(4)

Sun 13:36 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GYAGyas/Proteus[2]01:38,03(1)03:24,67(1)05:14,41(1)07:03,50(1)
2.GBRNewcastle/Robert Gordon[4]01:42,52(2)03:32,32(2)05:25,67(2)07:14,75(2)
3.NSRNorske Studenters RK[1]01:49,16(6)03:42,20(6)05:33,32(3)07:23,85(3)
4.MOLMolesey BC[3]01:46,16(4)03:41,77(5)05:37,23(4)07:28,63(4)
5.COCCambridge UBC 3[6]01:47,28(5)03:41,26(4)05:39,98(6)07:31,87(5)
6.PROProteus 2[5]01:44,57(3)03:39,89(3)05:39,21(5)07:32,47(6)

Sun 13:42 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRWallingford/Univ of London[4]01:54,49(2)03:55,39(2)05:53,62(1)07:49,74(1)
2.JPNJapan[2]01:55,50(3)03:57,11(3)05:56,83(2)07:54,50(2)
3.INAIndonesia[1]01:53,25(1)03:54,47(1)05:57,64(3)08:02,09(3)
4.NERNereus[5]01:57,61(5)04:04,12(4)06:08,76(4)08:10,19(4)
5.TRITriton[3]01:57,32(4)04:08,66(5)06:15,03(5)08:17,01(5)

Sun 13:48 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.KNRKNRB/Njord/Proteus[1]01:48,58(2)03:40,15(1)05:29,58(1)07:18,09(1)
2.KNRKNRB/Skøll/Orca[2]01:47,52(1)03:40,54(2)05:31,82(2)07:24,26(2)
3.NZLNew Zealand[3]01:49,84(4)03:42,94(3)05:34,19(3)07:26,16(3)
4.BLRBelarus[5]01:49,01(3)03:44,36(4)05:35,33(4)07:26,97(4)
5.KNRKNRB/Skadi/Nereus[4]01:50,14(5)03:45,18(5)05:36,49(5)07:28,81(5)
6.NERNereus/Vidar[6]01:51,75(6)03:46,34(6)05:38,80(6)07:34,07(6)

Sun 13:54 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.JPNJapan[2]01:42,22(1)03:28,06(1)05:19,85(1)07:08,12(1)
2.PORPortugal[3]01:44,63(2)03:31,32(2)05:22,14(2)07:11,51(2)
3.SKASkadi[1]01:45,55(3)03:32,35(3)05:26,67(3)07:18,67(3)

Sun 14:00 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus/Orca[1]01:37,28(1)03:18,78(1)05:02,27(2)06:38,92(1)
1.NJONjord/Phocas[2]01:38,16(2)03:19,13(2)05:01,35(1)06:38,92(1)
3.HORHorten RK/Ormsund RK[5]01:38,84(3)03:22,68(3)05:10,22(3)06:54,00(3)
4.WAXWaxholms RK/Höganäs RF[6]01:41,53(6)03:26,57(5)05:13,10(4)06:57,29(4)
5.PROProteus/Saurus[3]01:39,49(4)03:25,41(4)05:15,65(5)07:03,25(5)
6.INAIndonesia[4]01:40,22(5)03:28,43(6)05:21,99(6)07:10,84(6)

Sun 14:06 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus/Gyas[2]01:43,14(1)03:33,86(1)05:25,26(1)07:13,63(1)
2.MOLMolesey BC[1]01:45,96(3)03:36,35(2)05:28,53(2)07:16,10(2)
3.SKOSkøll[4]01:47,97(4)03:42,77(4)05:41,08(4)07:32,24(3)
4.SKASkadi[3]01:50,53(5)03:43,72(5)05:39,65(3)07:32,34(4)
5.OKEOkeanos[5]01:45,38(2)03:41,20(3)05:43,56(5)07:35,18(5)

Sun 14:12 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBRLeander/Oxford Brookes/Molesey[1]01:33,59(1)03:10,55(1)04:50,16(1)06:25,16(1)
2.INAIndonesia[2]01:34,51(2)03:12,87(2)04:54,58(2)06:29,39(2)
3.JPNJapan[5]01:34,88(3)03:14,47(3)04:56,59(3)06:32,36(3)
4.GYAGyas/Triton/Laga[3]01:35,43(4)03:16,18(4)04:57,92(4)06:33,38(4)
5.OKEOkeanos/Nereus[4]01:37,93(5)03:18,36(5)05:00,49(5)06:37,21(5)

Sun 14:18 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.OBUOxford Brookes/Proteus[1]01:33,01(5)03:08,57(4)04:43,86(2)06:15,74(1)
2.THAThames RC[3]01:32,05(3)03:07,93(3)04:42,51(1)06:16,54(2)
3.NERNereus[2]01:32,55(4)03:07,73(2)04:45,16(3)06:24,62(3)
4.COCCambridge UBC[5]01:30,83(1)03:06,51(1)04:46,59(4)06:28,00(4)
5.ORCOrca[4]01:33,49(6)03:15,17(6)04:57,70(5)06:38,12(5)
6.OBUOxford Brookes[6]01:31,49(2)03:14,83(5)05:03,74(6)06:49,97(6)

Sun 14:24 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.WILWillem III[1]01:58,22(2)04:01,61(2)06:07,25(2)08:07,44(1)
2.KNRKNRB/Nereus[3]01:56,52(1)03:59,67(1)06:06,07(1)08:15,96(2)
3.SECCN Sevilla[2]01:59,12(4)04:02,13(3)06:12,34(3)08:22,27(3)
4.JPNJapan[4]01:58,64(3)04:10,62(4)06:23,46(4)08:32,98(4)
5.OBUOxford Brookes[6]02:00,27(5)04:13,44(5)06:27,95(5)08:37,80(5)
6.NSRNorske Studenters RK[5]02:04,58(6)04:20,77(6)06:35,94(6)08:45,45(6)

Sun 14:30 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.FALFalkenbergs RK[1]01:50,31(1)03:44,06(1)05:40,55(1)07:34,58(1)
2.GBRLeander Club[2]01:51,09(2)03:47,41(2)05:43,39(2)07:36,22(2)
3.NSRNorske Studenters RK 1[5]01:52,93(3)03:51,16(3)05:49,29(3)07:42,44(3)
4.IRQIraq[3]01:54,91(4)03:54,11(5)05:51,61(4)07:42,54(4)
5.PHOPhocas[6]01:55,79(6)03:53,63(4)05:51,98(5)07:48,11(5)
6.GYAGyas 2[4]01:55,26(5)03:55,58(6)05:58,80(6)08:00,97(6)

Sun 14:36 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GBROxford Brookes/Leander/Agecroft[4]01:30,87(3)03:03,06(1)04:36,77(1)06:12,21(1)
2.ASOAsopos/Proteus/Nereus/Gyas[3]01:30,52(2)03:03,60(2)04:37,56(2)06:13,73(2)
3.FALFalkenbergs RK/MÖL/JRS[2]01:30,22(1)03:04,25(3)04:40,89(3)06:18,02(3)
4.NORNorway 2[1]01:33,23(4)03:07,41(4)04:43,68(4)06:22,20(4)
5.NORNorway 1[5]01:34,57(5)03:14,06(5)04:49,41(5)06:29,23(5)
6.PORPortugal[6]01:35,38(6)03:14,49(6)04:53,20(6)06:35,22(6)

Sun 15:00 : Final B

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.WILWillem III[2]02:07,98(2)04:21,78(1)06:37,70(1)08:50,74(1)
2.VIKViking 1[1]02:07,28(1)04:22,92(2)06:40,66(2)08:57,77(2)
3.GOUGouda[4]02:13,07(3)04:30,90(3)06:54,84(3)09:10,32(3)
4.PAMPampus[3]02:13,93(4)04:33,41(4)06:56,41(4)09:13,46(4)
5.WEEWeesp[5]02:21,82(5)04:48,68(5)--09:44,21(5)

Sun 15:07 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.UNBUN Bruxelles[2]01:58,64(1)04:03,56(1)06:11,88(1)08:15,73(1)
2.AMSAmstel[1]02:00,29(2)04:08,19(2)06:18,36(2)08:23,70(2)
3.VIKViking 2[3]02:04,81(3)04:14,46(3)06:25,36(3)08:31,93(3)
4.JRSJönköpings RS[4]02:05,03(4)04:20,03(4)06:34,71(4)08:42,34(4)
5.LEYLeythe[6]02:11,80(6)04:27,63(6)06:43,39(5)08:55,37(5)
6.HUNHunze[5]02:06,23(5)04:25,61(5)06:48,12(6)09:05,14(6)

Sun 15:15 : Final B

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.SCPSport Clube do Porto[1]01:51,24(1)03:49,93(1)05:50,35(1)07:49,61(1)
2.NAANaarden[2]01:55,23(2)03:56,78(2)06:02,47(2)08:03,15(2)
3.HERHertog[4]01:58,33(4)04:03,69(3)06:09,72(3)08:08,64(3)
4.SAFSA Fribourg 1[6]01:56,42(3)04:04,17(4)06:13,48(4)08:14,96(4)
5.MAAMaas 2[5]02:04,03(5)04:12,07(5)06:19,06(5)08:20,43(5)
6.MAAMaas 3[3]02:04,25(6)04:14,48(6)06:22,79(6)08:26,05(6)

Sun 15:22 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NSRNorske Studenters RK 1[2]01:45,92(1)03:39,46(1)05:36,85(1)07:30,83(1)
2.WILWillem III 2[1]01:51,51(2)03:47,76(2)05:47,07(2)07:43,39(2)
3.HUNHunze 1[3]01:57,01(5)03:55,18(3)05:56,68(3)07:54,72(3)
4.SAFSA Fribourg 2[4]01:57,54(6)03:58,82(6)06:02,48(6)07:58,17(4)
5.HEMHemus[5]01:56,57(4)03:57,93(5)06:00,95(4)07:59,50(5)
6.WILWillem III 3[6]01:54,69(3)03:55,82(4)06:01,50(5)08:00,93(6)

Sun 15:30 : Final B

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.ORCOrca[1]01:55,86(1)03:57,74(1)06:04,31(1)08:07,69(1)
2.NORNorway[2]01:59,62(4)04:02,78(2)06:09,51(2)08:11,59(2)
3.GBRCambridge Univ Women's[4]01:59,38(3)04:04,46(4)06:13,67(3)08:19,35(3)
4.VCRCVictoria City RC[3]01:57,31(2)04:03,97(3)06:16,17(4)08:26,62(4)
5.TRITriton/Willem III[5]02:00,66(5)04:10,17(6)06:24,42(5)08:33,38(5)
6.NGRNigeria[6]02:01,11(6)04:09,93(5)06:26,43(6)08:37,89(6)

Sun 15:40 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NZLNew Zealand 1[1]01:54,33(2)03:48,99(1)05:45,40(1)07:40,25(1)
2.KNRKNRB/Thêta[2]01:53,72(1)03:51,77(2)05:49,41(2)07:44,96(2)
3.BLRBelarus[3]01:56,45(4)03:54,30(3)05:52,49(3)07:46,15(3)
4.MAAMaas[6]01:55,82(3)03:58,48(4)06:01,90(4)08:01,23(4)
5.LEYLeythe[4]02:01,36(6)04:04,69(6)06:08,07(6)08:04,85(5)
6.PROProteus[5]01:59,51(5)04:03,23(5)06:07,03(5)08:06,82(6)

Sun 15:50 : Final B

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.MOLMolesey BC[1]01:48,22(1)03:38,53(1)05:29,54(1)07:17,82(1)
2.CAMCambridge BC[2]01:49,43(2)03:41,73(2)05:32,79(2)07:24,61(2)
3.GBRNottingham RC[3]01:51,53(3)03:48,17(3)05:45,19(3)07:37,33(3)
4.SANSandefjord RK[4]01:54,85(4)--05:48,86(4)07:41,04(4)

Sun 16:00 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NZLNew Zealand[1]01:44,78(1)03:31,88(1)05:17,43(1)07:02,83(1)
2.CZECzech Republic[2]01:46,67(4)03:34,42(2)05:21,51(2)07:08,13(2)
3.RSNBRSN Bruxelles[3]01:46,15(3)03:37,39(3)05:27,17(3)07:13,43(3)
4.GBRLeander Club[5]01:45,65(2)03:40,15(4)05:36,43(4)07:29,27(4)
5.UNDOffenbacher RG Undine[4]01:48,66(6)03:41,60(5)05:37,18(5)07:35,25(5)
6.OKEOkeanos[6]01:48,16(5)03:46,33(6)05:47,29(6)07:50,13(6)

Sun 16:15 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NJONjord/Phocas/Laga/Willem III[1]01:29,94(1)03:00,59(1)04:32,24(1)06:00,21(1)
2.LDRLeander[3]01:30,24(2)03:01,92(2)04:33,46(2)06:01,85(2)
3.NORNorway[2]01:33,23(3)03:10,09(3)04:47,34(3)06:20,52(3)
4.SNMSN Monaco[4]01:33,54(4)03:12,79(4)04:54,08(4)06:30,37(4)

Sun 16:20 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.WILWillem III/Amstel[3]01:56,83(1)03:58,12(1)05:59,09(1)07:57,54(1)
2.MAAMaas[1]02:00,41(3)04:03,86(3)06:05,54(3)08:05,42(2)
3.VIKViking 2[2]01:59,35(2)04:02,99(2)06:04,73(2)08:08,13(3)
4.RICRIC[6]02:01,95(4)04:10,92(4)06:19,52(4)08:22,85(4)
5.WILWillem III 1[5]02:03,14(5)04:11,36(5)06:20,69(5)08:27,67(5)
6.WILWillem III 2[4]02:05,98(6)04:17,80(6)06:28,35(6)08:38,43(6)

Sun 16:28 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.TROTromp 1[2]01:43,34(1)03:32,86(1)05:23,62(1)07:15,40(1)
2.ZWOZwolsche/Hunze[1]01:48,38(4)03:36,93(2)05:25,68(2)07:18,21(2)
3.MWCMaastrichtsche/Spaarne[4]01:47,77(3)03:41,40(4)05:32,99(3)07:24,70(3)
4.TROTromp 3[5]01:46,68(2)03:37,99(3)05:33,33(4)07:27,61(4)
5.HUNHunze 2[3]01:51,26(6)03:44,20(6)05:42,05(5)07:35,84(5)
6.TROTromp 2[6]01:48,85(5)03:43,17(5)05:42,52(6)07:40,09(6)

Sun 16:36 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.KNRKNRB/Willem III/Diep[5]01:38,11(1)03:19,26(1)05:00,65(1)06:41,72(1)
2.KNRKNRB-combi 2[4]01:38,99(3)03:22,24(3)05:04,03(2)06:44,27(2)
3.KNRKNRB-combi 3[3]01:38,50(2)03:21,46(2)05:05,92(3)06:48,76(3)
4.DDSDDS/Hemus/Viking[1]01:41,99(4)03:27,32(4)05:14,50(4)07:01,12(4)
5.KNRKNRB-combi 1[2]01:45,00(5)03:33,14(5)05:22,51(5)07:11,03(5)

Sun 16:44 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.KNRKNRB-combi[2]01:37,44(1)03:20,77(1)05:03,25(1)06:43,66(1)
2.MAAMaas/Proteus/Leythe[3]01:40,30(2)03:24,25(2)05:07,08(2)06:52,11(2)
3.NERNereus/Laga/Willem III/Vidar[4]01:42,68(3)03:30,71(3)05:20,49(3)07:08,64(3)
4.NERNereus[1]01:44,35(4)03:33,31(4)05:23,14(4)07:12,75(4)
5.VIDVidar/San Diego RC/LPBC[5]01:48,50(5)03:46,75(5)06:02,51(5)07:47,05(5)

Sun 17:00 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.KNRKNRB-combi[2]01:34,25(1)03:12,03(1)04:51,70(1)06:27,70(1)
2.GBRLeander/Tees/Coalporters/Sport Imperial[3]01:35,96(2)03:16,43(2)04:59,60(2)06:38,90(2)
3.LAGLaga-combi[1]01:38,84(3)03:21,64(4)05:04,67(3)06:43,88(3)
4.ICBCImperial College BC[5]01:39,19(4)03:20,90(3)05:05,07(4)06:46,88(4)
5.OBUOxford Brookes[4]01:39,83(5)03:24,38(5)05:11,90(5)06:55,30(5)

Sun 17:07 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus-combi[1]01:28,73(1)03:02,66(1)04:36,90(1)06:09,16(1)
2.NERNereus[2]01:33,71(2)03:12,61(2)04:52,43(2)06:33,53(2)

Sun 17:15 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.LDRLeander[1]01:24,15(2)02:48,72(1)04:14,02(1)05:38,81(1)
2.NERNereus[4]01:23,61(1)02:49,41(2)04:16,49(2)05:41,68(2)
3.OBUOxford Brookes[2]01:24,56(3)02:50,80(3)04:17,88(3)05:42,79(3)
4.ICBCImperial College BC[3]01:26,67(4)02:55,29(4)04:24,50(4)05:54,17(4)
5.LAGLaga/Aegir[6]01:28,81(5)03:00,36(5)04:32,37(5)06:00,65(5)
6.GYAGyas/Laga[5]--03:05,31(6)04:44,71(6)06:18,61(6)

Sun 17:30 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.NERNereus[2]01:47,25(2)03:39,52(2)05:32,97(2)07:22,78(1)
2.GYAGyas[1]01:46,25(1)03:38,09(1)05:32,73(1)07:31,25(2)
3.PHOPhocas[4]01:47,88(3)03:44,20(3)05:38,14(3)07:35,77(3)
4.AEGAegir[5]01:50,45(4)03:46,65(4)05:45,68(4)07:41,38(4)
5.TRITriton[3]02:04,94(6)03:59,43(6)05:53,04(6)07:44,31(5)
6.ARGArgo[6]01:52,00(5)03:50,70(5)05:50,99(5)07:56,35(6)

Sun 17:37 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GYAGyas[2]01:40,21(2)03:23,08(1)05:07,47(1)06:52,87(1)
2.ORCOrca[1]01:41,36(3)03:26,72(3)05:10,84(2)06:55,67(2)
3.NERNereus[4]01:39,97(1)03:26,26(2)05:13,82(3)07:01,03(3)
4.NJONjord[5]01:41,87(4)03:28,94(4)05:16,89(4)07:03,37(4)
5.LAGLaga[6]01:44,13(6)03:30,60(5)05:18,91(5)07:05,64(5)
6.AEGAegir/Skadi[3]01:43,18(5)03:32,20(6)05:25,79(6)07:19,92(6)

Sun 17:45 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.GYAGyas[1]01:29,42(1)03:02,31(1)04:36,67(1)06:10,84(1)
2.NERNereus[3]01:31,85(3)03:06,25(2)04:42,13(2)06:16,10(2)
3.SKOSkøll[2]01:32,27(4)03:09,26(4)04:47,38(4)06:22,85(3)
4.SKASkadi[5]01:31,58(2)03:07,72(3)04:46,24(3)06:23,60(4)
5.LAGLaga[6]01:33,40(5)03:10,15(5)04:48,67(5)06:26,71(5)
6.AEGAegir[4]01:34,34(6)03:10,71(6)04:49,48(6)06:30,05(6)

Sun 17:52 : Final A

pos.crewlane500m1000m1500mfinish
1.LAGLaga[1]01:29,10(2)02:58,36(1)04:30,23(1)06:00,93(1)
2.NERNereus[4]01:29,40(3)03:01,79(2)04:37,33(3)06:10,63(2)
3.GYAGyas[2]01:29,63(4)03:02,08(3)04:36,84(2)06:10,97(3)
4.SKASkadi[5]01:28,88(1)03:05,12(4)04:44,51(4)06:20,94(4)
5.TRITriton[6]01:30,00(5)03:08,27(5)04:47,11(5)06:23,59(5)
6.VIDVidar[3]01:33,17(6)03:08,75(6)04:54,54(6)06:31,67(6)